Turysci.pl
wiadomości tysiące Polaków

Fot. Pixabay.com/Pexels/zdjęcie poglądowe

Tysiące Polaków dostaje identyczne SMS. Bardzo ważne dla wszystkich osób, które chcą wyjść z domu oraz turystów

9 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wiadomości dotyczące poważnych zmian docierają do tysięcy Polaków. Informacje przekazane przez SMS powinni sprawdzić zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Komunikaty, zgodnie z zapowiedzią, rozsyłane mają być przez cały piątek. Co zawierają pil

Wiadomości, które zostaną dzisiaj rozesłane Polakom przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, będą kluczowe w ciągu najbliższych dni. Zgodnie z komunikatem przesłanym przez RCB za pośrednictwem mediów społecznościowych, obywatele naszego kraju powinni dzisiaj otrzymać pilny alert dotyczący nowych obostrzeń. Ma to związek ze zmianami, które nadejdą 10 października.

Na oficjalnym Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa potwierdziło, że dzisiaj Polacy powinni otrzymać specjalne wiadomości wysłane drogą SMS. Organizacja w ten sposób chce uświadomić obywateli naszego kraju w kwestii wszelkich zmian, jakie wejdą w życie 10 października. W związku z decyzją podjętą przez Radę Ministrów cała Polska znajdzie się w żółtej strefie.

Polacy mają otrzymać dzisiaj specjalne wiadomości rozesłane przez RCB

Czego będą dotyczyły specjalne wiadomości rozesłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa? RCB postanowiło zadbać, aby jak największa liczba Polaków była świadoma zmian, jakie wejdą w życie w związku z restrykcjami, które zaczną obowiązywać od 10 października. Alert SMS będzie przypominał przede wszystkim o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

- Od soboty 10.10 cały kraj objęty będzie żółtą lub czerwoną strefą epidemiczną. Dziś mieszkańcy całej Polski otrzymają Alert RCB z informacją o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz linkiem (https://gov.pl/obostrzenia) z pozostałymi obostrzeniami – czytamy w komunikacie RCB na Twitterze.

Pozostałe ograniczenia wprowadzone przez rząd na terenie całego kraju oraz czerwonych strefach, będzie można wyczytać z wiadomości. Przypominamy, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, tj. 9 października, o kolejnych 4739 przypadkach koronawirusa. To kolejny rekord. Oprócz obowiązku zasłaniania nosa i ust restrykcje będą dotyczyły także imprez okolicznościowych oraz wydarzeń kulturalnych.

Koronawirus staje się coraz poważniejszym problemem i wiele wskazuje na to, że Europa ma do czynienia z drugą falą zarażeń. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wirusie na lotnisku.

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >
Sanepid pracuje nad obostrzeniami dla podróżujących z Indii

Polska

Sanepid zapowiada obostrzenie dla osób podróżujących z Indii i Brazylii

Czytaj więcej >