Turysci.pl
polacy biuro podrozy

fot. pixabay.com/ RainerPrang

140 Polaków poleciało na wakacje z popularnym biurem podróży. Na lotnisku zamarli, wykryto u nich koronawirusa

9 Października 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polacy, którzy wybrali się na wakacje do Egiptu przeżywają obecnie ciężkie chwile. Na lotnisku otrzymali porażającą wiadomość. Sytuacje zdaje się być jednak bardzo podejrzana.

Polacy, którzy przylecieli do Egiptu z popularnym biurem podróży otrzymali pozytywny wynik testu na koronawirusa. Nie byłoby w tym nic podejrzanego, gdyby nie fakt, że u 140 zdiagnozowanych osób nie wystąpiły żadne objawy. 

Polacy w Egipcie zakażeni koronawirusem

Jedna z uczestniczek wycieczki, pani Gabriela, zrelacjonowała Fly4Free przebieg feralnej procedury. Pasażerowie podróżujący w ostatni wtorek z Katowic i Warszawy do Marsa Alam. po wylądowaniu przeszły rutynowy test na SARS-CoV-2. Jak się potem okazało, u 140 osób wykazał on wynik pozytywny. O rezultatach osoby zakażone zostały poinformowane w czwartek o 3 nad ranem.

– Dlatego mamy dość duże wątpliwości co do jakości i prawdziwości testów. Dodatkowo informacja o wyniku testów została przekazana tylko telefonicznie, bez udokumentowanego potwierdzenia a my nie mieliśmy możliwości kontaktu z lekarzem i nikt jest w stanie przekazać nam dodatkowych informacji. Przez cały wtorek i środę normalnie mogliśmy korzystać z hotelu i basenów, gdzie nie ma obowiązku noszenia maseczek i ludzie cały czas się ze sobą kontaktują, dlatego jeśli rzeczywiście jesteśmy chorzy, cały hotel powinien być odizolowany, nie tylko przetestowana część osób. Mimo wszystko temperatura była nam mierzona kilka razy dziennie i nikt nie miał żadnych objawów. Obecnie jesteśmy zamknięci w pokojach bez możliwości wyjścia – relacjonuje pani Gabriela w rozmowie z Fly4Free.

Według pani Gabrieli, na miejscu panuje kompletna dezinformacja. Nie wiadomo nawet ile dokładnie ma potrwać kwarantanna, bo niektórzy podają 7, inni 10 dni. Jak dodaje, turyści, którzy otrzymali pozytywny wynik mają zapisać się na ponowny test po upływie 8 dni kwarantanny. Ponadto, jest zdania, że uczestnicy wycieczki nie czują pomocy w swojej sprawie ze strony rezydentów. Nie otrzymują również żadnych konkretnych informacji.

– Jesteśmy w tej sprawie w stałym kontakcie ze stroną egipską, na miejscu są również nasi rezydenci. Sytuacja dotyczy dużej części turystów, nie całego samolotu. Na poprzednich przylotach liczba pozytywnych wyników była pojedyncza i sporadyczna więc w tym przypadku taka ilość wyników pozytywnych sugeruje być może małą precyzyjność badania – czytamy w odpowiedzi przesłanej przez biuro podróży Itaka dla Fly4Free. – Aktualnie czekamy na ich wyniki, jak również informacje ze strony egipskiej. Ewentualna kwarantanna ma trwać maksymalnie 10 dni.

Źródło: Fly4Free

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >