polacy biuro podrozyfot. pixabay.com/ RainerPrang

140 Polaków poleciało na wakacje z popularnym biurem podróży. Na lotnisku zamarli, wykryto u nich koronawirusa

Polacy, którzy wybrali się na wakacje do Egiptu przeżywają obecnie ciężkie chwile. Na lotnisku otrzymali porażającą wiadomość. Sytuacje zdaje się być jednak bardzo podejrzana.

Polacy, którzy przylecieli do Egiptu z popularnym biurem podróży otrzymali pozytywny wynik testu na koronawirusa. Nie byłoby w tym nic podejrzanego, gdyby nie fakt, że u 140 zdiagnozowanych osób nie wystąpiły żadne objawy.

Tysiące Polaków dostaje identyczne SMS. Bardzo ważne dla wszystkich osób, które chcą wyjść z domu oraz turystówTysiące Polaków dostaje identyczne SMS. Bardzo ważne dla wszystkich osób, które chcą wyjść z domu oraz turystówCzytaj dalej

Polacy w Egipcie zakażeni koronawirusem

Jedna z uczestniczek wycieczki, pani Gabriela, zrelacjonowała Fly4Free przebieg feralnej procedury. Pasażerowie podróżujący w ostatni wtorek z Katowic i Warszawy do Marsa Alam. po wylądowaniu przeszły rutynowy test na SARS-CoV-2. Jak się potem okazało, u 140 osób wykazał on wynik pozytywny. O rezultatach osoby zakażone zostały poinformowane w czwartek o 3 nad ranem.

– Dlatego mamy dość duże wątpliwości co do jakości i prawdziwości testów. Dodatkowo informacja o wyniku testów została przekazana tylko telefonicznie, bez udokumentowanego potwierdzenia a my nie mieliśmy możliwości kontaktu z lekarzem i nikt jest w stanie przekazać nam dodatkowych informacji. Przez cały wtorek i środę normalnie mogliśmy korzystać z hotelu i basenów, gdzie nie ma obowiązku noszenia maseczek i ludzie cały czas się ze sobą kontaktują, dlatego jeśli rzeczywiście jesteśmy chorzy, cały hotel powinien być odizolowany, nie tylko przetestowana część osób. Mimo wszystko temperatura była nam mierzona kilka razy dziennie i nikt nie miał żadnych objawów. Obecnie jesteśmy zamknięci w pokojach bez możliwości wyjścia – relacjonuje pani Gabriela w rozmowie z Fly4Free.

Według pani Gabrieli, na miejscu panuje kompletna dezinformacja. Nie wiadomo nawet ile dokładnie ma potrwać kwarantanna, bo niektórzy podają 7, inni 10 dni. Jak dodaje, turyści, którzy otrzymali pozytywny wynik mają zapisać się na ponowny test po upływie 8 dni kwarantanny. Ponadto, jest zdania, że uczestnicy wycieczki nie czują pomocy w swojej sprawie ze strony rezydentów. Nie otrzymują również żadnych konkretnych informacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda nie wytrzymał. Padły ostre słowa, nie mógł dłużej patrzeć na rzeczy, które dzieją się w dwóch państwach świata
2. "Totalne remonty Szelągowskiej" jest jednak totalną klapą? Internauci widzą zbyt dużo podobieństw do innego popularnego show, nie pozostawiają złudzeń
3. Morawiecki potwierdził, możliwy stan wyjątkowy w Polsce. Wszystko zależy od jednego. Złe wieści dla Polaków i turystów

– Jesteśmy w tej sprawie w stałym kontakcie ze stroną egipską, na miejscu są również nasi rezydenci. Sytuacja dotyczy dużej części turystów, nie całego samolotu. Na poprzednich przylotach liczba pozytywnych wyników była pojedyncza i sporadyczna więc w tym przypadku taka ilość wyników pozytywnych sugeruje być może małą precyzyjność badania – czytamy w odpowiedzi przesłanej przez biuro podróży Itaka dla Fly4Free. – Aktualnie czekamy na ich wyniki, jak również informacje ze strony egipskiej. Ewentualna kwarantanna ma trwać maksymalnie 10 dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dyrektor firmy nie wiedział, że w windzie jest monitoring. Bezlitośnie potraktował bezbronnego szczeniaka
  2. "Jeden z dziesięciu”: występ, który przeszedł do historii. Pan Ireneusz rozczulił swoją ekspresją
  3. Przełomowa decyzja Chin, ogłosili. Cały świat przeciera oczy i nie wierzy
  4. Klamka zapadła, Ryanair podjął nagłą decyzję. Tylko jeden rodzaj, ostatecznie
  5. Stało się, czarny scenariusz spełnia się na północy kraju. Niestety, potężne rozczarowanie turystów
  6. Zdjęcia, które zrobiono w idealnym momencie. Jak koty to zrobiły?

Źródło: Fly4Free

Następny artykuł