wiadomości będzie zakazFot. fot. google map (screen)

RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyści

Wiadomości, których dowiedzieli się dziennikarze RMF24, dają powody do obaw. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis, wkrótce od godziny 22:00 mogą pojawić się dodatkowe obostrzenia. Wprowadzenie zakazu zależy od ostatecznej decyzji Ministerstwa Zdrowia i Kancelarii Premiera RP. To byłby odczuwalny cios.

Wiadomości, które przekazali niedawno dziennikarze RMF24, są niepokojące. Szczególne obawy może mieć sektor gastronomiczny. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis, rząd nie tylko rozważa wprowadzenie zakazu, który miałby rozpoczynać się od 22:00, ale także rozszerzenie nowych obostrzeń. To oznaczałoby odczuwalny cios dla całej branży. O wszystkim zadecyduje Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Kancelarią Premiera RP.

Niedawno w mediach pojawiły się wiadomości o dodatkowym zakazie, który może zostać wprowadzony w czerwonej strefie. W miejscach, w których odnotowano wyraźny skok zachorowań, lokale gastronomiczne miałyby być otwarte jedynie do 22:00. Według dziennikarzy RMF24 rząd rozważa jednak rozszerzenie tych restrykcji na teren całego kraju. Celem jest ograniczenie łamania prawa.

RMF24 opublikowało niepokojące wiadomości. Lokale w całej Polsce będą zamykane najpóźniej o 22:00?

Do rozważań Ministerstwa Zdrowia oraz Kancelarii Premiera RP na temat rozszerzenia obostrzeń miały skłonić wiadomości o łamaniu prawa. Okazuje się, że chociaż panuje zakaz organizowania dyskotek i działalności klubów tanecznych, to w wielu miejscach restrykcje resortu zdrowia są nagminnie łamane. Młodzi ludzie chodzą do lokali tłumnie i często nie noszą maseczek.

Taka postawa może okazać się bardzo niebezpieczna, zwłaszcza że otrzymujemy coraz więcej wiadomości, które wskazują na nadejście drugiej fali zarażeń. Dzisiaj tj. 5 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 2006 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Warto też zauważyć, że niedługo wszystkie ogródki restauracyjne zostaną zamknięte ze względu na zimową porę i wszyscy goście będą bawili się wewnątrz lokali.

Wiadomości przekazane przez dziennikarzy RMF24 sugerują, że początkowo rząd będzie chciał wprowadzić nakaz zamykania lokali gastronomicznych do godziny 22:00 w strefach czerwonych, a następnie - jeśli prawo będzie nadal nagminnie łamane - być może rozszerzyć obostrzenia nawet na teren całego kraju. To może być kolejny odczuwalny cios dla sektora turystycznego i branży gastronomicznej. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o naszych sąsiadach, którzy chociaż wprowadzili stan wyjątkowy, rozważają jeszcze większe zaostrzenie restrykcji.

Źródło: RMF24

Następny artykuł