Turysci.pl
wiadomości będzie zakaz

Fot. fot. google map (screen)

RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyści

5 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wiadomości, których dowiedzieli się dziennikarze RMF24, dają powody do obaw. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis, wkrótce od godziny 22:00 mogą pojawić się dodatkowe obostrzenia. Wprowadzenie zakazu zależy od ostatecznej decyzji

Wiadomości, które przekazali niedawno dziennikarze RMF24, są niepokojące. Szczególne obawy może mieć sektor gastronomiczny. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis, rząd nie tylko rozważa wprowadzenie zakazu, który miałby rozpoczynać się od 22:00, ale także rozszerzenie nowych obostrzeń. To oznaczałoby odczuwalny cios dla całej branży. O wszystkim zadecyduje Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Kancelarią Premiera RP.

Niedawno w mediach pojawiły się wiadomości o dodatkowym zakazie, który może zostać wprowadzony w czerwonej strefie. W miejscach, w których odnotowano wyraźny skok zachorowań, lokale gastronomiczne miałyby być otwarte jedynie do 22:00. Według dziennikarzy RMF24 rząd rozważa jednak rozszerzenie tych restrykcji na teren całego kraju. Celem jest ograniczenie łamania prawa.

RMF24 opublikowało niepokojące wiadomości. Lokale w całej Polsce będą zamykane najpóźniej o 22:00?

Do rozważań Ministerstwa Zdrowia oraz Kancelarii Premiera RP na temat rozszerzenia obostrzeń miały skłonić wiadomości o łamaniu prawa. Okazuje się, że chociaż panuje zakaz organizowania dyskotek i działalności klubów tanecznych, to w wielu miejscach restrykcje resortu zdrowia są nagminnie łamane. Młodzi ludzie chodzą do lokali tłumnie i często nie noszą maseczek.

Taka postawa może okazać się bardzo niebezpieczna, zwłaszcza że otrzymujemy coraz więcej wiadomości, które wskazują na nadejście drugiej fali zarażeń. Dzisiaj tj. 5 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 2006 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Warto też zauważyć, że niedługo wszystkie ogródki restauracyjne zostaną zamknięte ze względu na zimową porę i wszyscy goście będą bawili się wewnątrz lokali.

Wiadomości przekazane przez dziennikarzy RMF24 sugerują, że początkowo rząd będzie chciał wprowadzić nakaz zamykania lokali gastronomicznych do godziny 22:00 w strefach czerwonych, a następnie - jeśli prawo będzie nadal nagminnie łamane - być może rozszerzyć obostrzenia nawet na teren całego kraju. To może być kolejny odczuwalny cios dla sektora turystycznego i branży gastronomicznej. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o naszych sąsiadach, którzy chociaż wprowadzili stan wyjątkowy, rozważają jeszcze większe zaostrzenie restrykcji.

Źródło: RMF24

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >