Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Wiadomo, gdzie Polacy spędzali majówkę. Lider zdeklasował konkurencję
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 11.05.2023 11:02

Wiadomo, gdzie Polacy spędzali majówkę. Lider zdeklasował konkurencję

Londyn
Fot. Canva

Tegoroczna majówka, ze względu na termin, zachęcała do zagranicznych wyjazdów. Okazuje się, że Polacy bardzo chętnie skorzystali z tej możliwości. Zdecydowana większość wybrała jeden kierunek.

Długi weekend majowy jest już tylko wspomnieniem, dla niektórych bardzo miłym. Jak się okazuje, Polacy chętnie wybrali się w dalsze podróże. Bezkonkurencyjny okazał się Londyn. Turystów z naszego kraju mogło przyciągnąć historyczne wydarzenie.

Polacy cichymi fanami brytyjskiej monarchii? Londyn zdominował konkurencję

Kiwi.com, firma travel-tech i popularna wyszukiwarka tanich lotów, postanowiła sprawdzić, gdzie Polacy podróżowali podczas minionej majówki. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazał się Londyn.

Powody wybierania tego kierunku nie powinny nikogo dziwić. Po pierwsze długi weekend to idealna okazja do odwiedzenia przyjaciół i rodziny na emigracji. Drugim ważnym powodem była koronacja króla Karola III. Z jej powodu do Londynu przybyły prawdziwe tłumy miłośników monarchii z całego świata.

Do Londynu lataliśmy głównie z Krakowa i Warszawy

Z przekazanych danych wynika, że 5 maja był trzecim najpopularniejszym dniem na podróże do Wielkiej Brytanii w tym roku. Turyści z reguły spędzali tam do 3 dni (56 proc.). Choć nie brakowało również tych, którzy urokami stolicy Wielkiej Brytanii cieszyli się przez 4-6 dni (ok. 33 proc.).

Ciekawie wygląda również zestawienie lotnisk, z których Polacy latali do Londynu. Najczęściej był to port w Krakowie. Na drugim miejscu znalazły się dwa warszawskie porty - Lotnisko Chopina i Modlin. Średnia cena biletu lotniczego w okresie koronacji wynosiła 65 euro, czyli niespełna 300 zł. 

Nie tylko Londyn. Wiadomo gdzie jeszcze spędzaliśmy majówkę

Londyn w tym roku zdeklasował konkurencję. Wybrało go dwa razy więcej podróżnych niż drugi najpopularniejszy kierunek - Mediolan. Ucieczki od polskiej rzeczywistości podróżni szukali również w Oslo i Sztokholmie. Czołową piątkę najpopularniejszych kierunków zamknęła Barcelona.

Kolejne pozycje należały do europejskich stolic. Szóstym najczęściej wybieranym miejscem był Paryż, siódmym Rzym, a ósmym Wiedeń. Czołową dziesiątkę zamknęło hiszpańskie Alicante, do którego jesienią Wizz Air otworzy nowe połączenia z Polski, i Dublin.