Turysci.pl > Europa > Słodka zemsta koni podczas koronacji króla Karola III. Tego nie pokazali w TV!
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 08.05.2023 07:11

Słodka zemsta koni podczas koronacji króla Karola III. Tego nie pokazali w TV!

Koronacja króla Karola III
Fot. East News - YUI MOK/TikTok

Koronacja króla Karola III była bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem minionego weekendu. Oczy całego świata zwróciły się w kierunku Opactwa Westminsterskiego. Jednak na TikToku show nowemu królowi skradły konie należące do gwardzistów.

Koronacja Karola III odbyła się z należytym splendorem. W uroczystości wzięli udział światowi przywódcy, w tym prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą. Kamery, które bacznie śledziły całą ceremonię, wyłapały również kilka nietypowych incydentów z udziałem koni należących do Gwardii Królewskiej.

Konie miały słodką zemstę. Mogły bezkarnie kąsać turystów

Na koronację do Londynu przybyli nie tylko światowi dostojnicy, ale również miliony turystów. Wielu z nich postanowiło uwiecznić ten moment na zdjęciach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza ujęcia z królewskimi gwardzistami. Na fotografujących czyhały jednak pewne pułapki.

Dotknięcie na co dzień nieruchomego strażnika kończyło się stanowczą reakcją. - Nie dotykaj królewskiego gwardzisty! - wykrzykiwali mundurowi. Swój własny sposób na opędzanie się od natrętnych turystów i miłośników zdjęć znalazły konie.

Od niedzieli prawdziwym hitem TikToka jest nagranie, na którym widać, jak koń gwardzisty podgryza turystów, którzy pozowali do zdjęć. Zwierzę ewidentnie nie miało ochoty tego dnia na fotografowanie i jasno dawało o tym znać. Materiał w niespełna dobę wyświetlono ponad 2,5 miliona razy.

Koń wpadł w barierę podczas koronacji Karola III

O ile delikatne kąsanie turystów jest dość zabawne, o tyle nagranie, na którym widać, jak koń z impetem wpada w barierę, za którą stoją ludzie, może wywołać niepokój. Na krótkim materiale udostępnionym przez "The Sun" widać, że zwierzę się spłoszyło, a gwardzista nie mógł nad nim zapanować.

@thesun One of the horses in the procession appeared to be spooked 🎥: PA #fyp #coronation #london #royals #news #uk #horse #police #theroyalfamily #royal ♬ original sound - The Sun

Sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie. Zwierzę wpadło najpierw w policjantów, a następnie w bariery oddzielające tłum od trasy, którą przejeżdżał król i gwardziści. Obserwatorzy zdążyli w ostatniej chwili odskoczyć od metalowego ogrodzenia, dzięki czemu nie doszło do poważnego wypadku.