Turysci.pl > Świat > Wcześniej widzieli się tylko raz. Po 6 godzinach lotu wszystko już było jasne
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 05.11.2023 19:36

Wcześniej widzieli się tylko raz. Po 6 godzinach lotu wszystko już było jasne

Samolot
Fot. Shutterstock_Patrick Thomas, mirror.co.uk

Ansa Edim z Waszyngtonu poleciała niemalże na drugi koniec świata, aby spotkać się ze Szkotem Davidem Michaelem po tym, jak para widziała się tylko jeden raz. Kobieta nie wahała się i wyjechała w daleką podróż.

Ansa zaryzykowała i wsiadła w samolot. 

Amerykanka postanowiła podróżować. Znalazła się w Szkocji i stało się to

Ansa Edim niechętnie chciała zacząć się z kolejnym mężczyzną po rozwodzie w wieku 28 lat i zerwaniu zaręczyn w 2021 r. Powiedziała, że ​​„musi podróżować” za każdym razem, gdy zerwie relację. Opuściła więc dom w Waszyngtonie w USA i odwiedziła Edynburg w Szkocji we wrześniu 2023 r., aby pogodzić się z ostatnim nieudanym związkiem. Nie spodziewała się, że kogoś tam pozna.

35-latka rozmawiała ze Szkotem, 30-letnim Davidem Michaelem, w aplikacji randkowej ostatniego dnia w mieście, w swoim pokoju hotelowym. Doszło do spotkania, jednak wciąż nic o sobie nie wiedzieli. Zdecydowali, że zaplanują pierwszą oficjalną randkę - opisuje dziennik “The Mirror”. 

Para turystów poleciała na tygodniową podróż na Islandię

Oboje zdecydowali, że zarezerwują tydzień na Islandii na pierwszą oficjalną randkę. 
Ansa, która prowadzi organizację zajmującą się różnorodnością o nazwie Blacklist, powiedziała: „Nie miałam wtedy ochoty z nikim się spotykać, ale on jest niesamowity i nasze pierwsze spotkanie było jak w bajce. Rozmawialiśmy całymi dniami – chcieliśmy wybrać się na odpowiednią randkę, a Islandia wydawała się dogodnym miejscem pośrodku”.

Teraz para swobodnie spotyka się na dwóch kontynentach i „naprawdę dobrze się bawi” – ​​pomimo dzielącej ich odległości 2803 mil.

Kraina lodu i ognia. Atrakcje dla turystyczne na Islandii

Charakterystyczne dla Islandii są liczne lodowce. To właśnie one wzbudzają największe zainteresowanie. Turystów zachwycają także gorące rzeki, Hofn, czyli wioska Wikingów, laguna Jokulsarlon, gejzer Strokkur, wodospad Skógafoss czy Złoty Krąg (wodospad Gulfoss).

Odwiedzający wyspę muszą jednak zdawać sobie sprawę z surowości tamtejszego klimatu, dużych odległości między miastami, a także gwałtownych zmian pogodowych. Zimą nietrudno o śnieżyce i śliskie drogi, jednak to właśnie w tym okresie przybywa najwięcej turystów.