Turysci.pl
wawel widzieliście zamek

Fot. Wikimedia Anna Saini CC BY-SA 3.0 pl

Widzieliście Zamek Królewski na Wawelu? Wygląda imponująco

7 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wawel to jedno z miejsc, które przyciągają do Krakowa tłumy turystów. Widzieliście znajdujący się tam zamek królewski? Twierdza robi imponujące wrażenie nie tylko ze względu na swoją architekturę, ale także zebrane na terenie obiektu

Wawel - to dla niego między innymi turyści z Polski i całego świata wybierają się do Krakowa. Znajdujący się tam zamek królewski jest jedną z największych atrakcji naszej dawnej stolicy. Zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz robi imponujące wrażenie. Mieliście kiedyś okazję zwiedzić ten przepiękny zabytek? To kawał polskiej historii, który każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu.

Zwiedzając Wawel można przez chwilę poczuć, jak żyli kiedyś nasi królowie. Chociaż twierdza już zapiera dech w piersiach, gdy znajdujemy się pod nią, dopiero zwiedzając jej wnętrze możemy odkryć wartość wielkich dzieł sztuki oraz wnętrza majestatycznych sal.

Wawel - jeden z najpiękniejszych punktów na mapie Polski

Wawel powinien znaleźć się na liście obowiązkowych miejsc do zwiedzenia nie tylko miłośników architektury czy historii. Przejście się po Sali Senatorskiej zostaje w pamięci na bardzo długo. Zamek Królewski na Wawelu to również prawdziwy skarbiec ze względu na znajdujące się tam dzieła sztuki. Kolekcja obrazów to coś, co chcą zobaczyć turyści z całego świata.

Na zamu można zobaczyć takie atrakcje jak: skarbiec koronny (gdzie umieszczono słynny Szczerbiec, miecz koronacyjny), królewskie apartamenty, zbrojownię, reprezentacyjne komnaty królewskie oraz wystawę "Sztuka Wschodu". W katedrze natomiast zwiedzający mają okazję podziwiać Kryptę Wieszczów Narodowych, Dzwon Zygmunta oraz królewske groby.

Ponadto na turystów czekają jeszcze inne obiekty: Muzeum Katedralne, Smocza Jama, Trasa Ogrody Królewskie czy Wawel Zaginiony (gdzie stoi w połowie zrekonstruowana  Rotundą Najświętszej Marii Panny). Nic zatem dziwnego, że właśnie to miejsce cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Mnóstwo obiektów do zwiedzania gwarantuje, że każdy wróci do domu zachwycony.

Koniecznie musicie wybrać się na Wawel, jeśli chcecie na własne oczy zobaczyć takie obrazy jak “Adoracja Dzieciątka”, “Madonna z Dzieciątkiem” czy też “Porwanie Sabinek”. Oprócz Sali Senatorskiej warto wstąpić także do Sypialni Wazów i zobaczyć, jak spali królowie naszego kraju.

Każdy chociaż raz powinien zobaczyć Wawel. A wy widzieliście już zamek królewski? Jeśli tak, to dajcie znać w komentarzach na Facebooku pod tym artykułem. Jeśli nie, to radzimy jak najszybciej nadrobić zaległości. Uwierzcie, że naprawdę warto.

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >