wawel widzieliście zamekFot. Wikimedia Anna Saini CC BY-SA 3.0 pl

Widzieliście Zamek Królewski na Wawelu? Wygląda imponująco

Wawel to jedno z miejsc, które przyciągają do Krakowa tłumy turystów. Widzieliście znajdujący się tam zamek królewski? Twierdza robi imponujące wrażenie nie tylko ze względu na swoją architekturę, ale także zebrane na terenie obiektu dzieła sztuki. Piękno, niektórych sal zapiera dech w piersiach. To jeden z ulubionych zamków Polaków.

Wawel - to dla niego między innymi turyści z Polski i całego świata wybierają się do Krakowa. Znajdujący się tam zamek królewski jest jedną z największych atrakcji naszej dawnej stolicy. Zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz robi imponujące wrażenie. Mieliście kiedyś okazję zwiedzić ten przepiękny zabytek? To kawał polskiej historii, który każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu.

Znaleźli porzuconą na drodze kobietę. Sprawdzili jej dokumenty i zamarli, zagraniczny kraj w żałobieZnaleźli porzuconą na drodze kobietę. Sprawdzili jej dokumenty i zamarli, zagraniczny kraj w żałobieCzytaj dalej

Zwiedzając Wawel, można przez chwilę poczuć, jak żyli kiedyś nasi królowie. Chociaż twierdza już zapiera dech w piersiach, gdy znajdujemy się pod nią, dopiero zwiedzając jej wnętrze możemy odkryć wartość wielkich dzieł sztuki oraz wnętrza majestatycznych sal.

Wawel - jeden z najpiękniejszych punktów na mapie Polski

Wawel powinien znaleźć się na liście obowiązkowych miejsc do zwiedzenia nie tylko miłośników architektury czy historii. Przejście się po Sali Senatorskiej zostaje w pamięci na bardzo długo. Zamek Królewski na Wawelu to również prawdziwy skarbiec ze względu na znajdujące się tam dzieła sztuki. Kolekcja obrazów to coś, co chcą zobaczyć turyści z całego świata.

Koniecznie musicie wybrać się na Wawel, jeśli chcecie na własne oczy zobaczyć takie obrazy jak “Adoracja Dzieciątka”, “Madonna z Dzieciątkiem” czy też “Porwanie Sabinek”. Oprócz Sali Senatorskiej warto wstąpić także do Sypialni Wazów i zobaczyć, jak spali królowie naszego kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Media informują, Dorota Gardias ma koronawirusa, jej stan jest poważny. Zwiedziła całą Polskę, do zakażenia doszło w najmniej spodziewanym miejscu
2. Widzowie programu "Rolnik szuka żony" oburzeni wyczynami uczestnika. Posypała się krytyka, TVP interweniuje
3. Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystyki

Każdy chociaż raz powinien zobaczyć Wawel. A wy widzieliście już zamek królewski? Jeśli tak, to dajcie znać w komentarzach na Facebooku pod tym artykułem. Jeśli nie, to radzimy jak najszybciej nadrobić zaległości. Uwierzcie, że naprawdę warto.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek zbliżył się do malutkiego dziecka. Nikt nie przewidział, co stanie się sekundę później
  2. Ekstremalna planeta, która nie powinna istnieć. Jest na niej prawie tak gorąco, jak na Słońcu
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Ogromny husky niechcący uderzył dziecko łapą w twarz. Już po sekundzie zareagował w niesamowity sposób

Następny artykuł