Warszawa pomoże branży turystycznejwikimedia.commons/ Filip Bramorski/ CC BY-SA 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Niezwykły gest prezydenta Warszawy w stronę turystyki. Nikt się nie spodziewał. Mają nadzieję na jej uratowanie

Warszawa to nie tylko stolica Polski, ale także jedno z najważniejszych miejsc turystycznych w kraju. W tym rok branża znalazła się w kryzysie z powodu pandemii koronawirusa. Prezydent miasta zapowiedział ogromną pomoc finansową.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak miasto pomoże warszawskiej branży turystycznej
  • Co powiedział Rafał Trzaskowski
  • Czym jest WOT

Warszawa cały czas przyciąga tłumy turystów. Nic dziwnego, ponieważ stolica Polski ma ogromną liczbę atrakcji. W ostatnim czasie pojawił się kryzys, który dotknął turystykę w wielu polskich miastach. O jednym z nich pisaliśmy tutaj. Stało się tak też w Warszawie. Prezydent Rafał Trzaskowski nie jest jednak na to obojętny.

Warszawa. Prezydent pomoże branży turystycznej

Warszawska Organizacja Turystyczna zrzesza przedsiębiorców z tego sektora gospodarki z całego miasta. Co roku, aby pozostać w niej, należy wpłacić dużą składkę. W tym roku tak nie będzie. Rafał Trzaskowski postanowił dołożyć 300 tysięcy złotych do budżetu organizacji. Są to pieniądze z oszczędności polskiej stolicy.

- Turystyka zmaga się ze skutkami pandemii jak mało która branża. [...] Obostrzenia wprowadzane przez rząd szczególnie mocno uderzają w firmy prowadzące działalność gastronomiczną, hotelarską czy wystawienniczą- czytamy w komunikacie WOT, która cytuje Trzaskowskiego.

- Wielu właścicieli jest na skraju bankructwa, często ratując swoje biznesy wyprzedażą majątku i zaciąganiem kredytów, nie mając pewności, czy w najbliższym czasie będą w stanie je spłacać - dodaje prezydent.

- Niestety kolejne rządowe tarcze tylko w niewielkim stopniu przekładają się na realną finansową pomoc przedsiębiorcom, w szczególności pomijając sektor turystyki przyjazdowej. Dlatego tak ważna jest pomoc samorządu w miarę jego finansowych możliwości- uzupełnił.

Wpłacenie na rzecz organizacji tak dużej kwoty sprawi, że warszawscy przedsiębiorcy turystyczni będą zwolnieni ze składek członkowskich. To ogromna pomoc w czasach, kiedy każdy grosz ma wpływ na przyszłość biznesu.

- WOT nadal będzie intensywnie pracował na rzecz swoich członków, a z drugiej strony odciąży tych spośród nich, którzy tego najbardziej potrzebują. Mamy nadzieję, że pozwoli to nie tylko na utrzymanie dotychczasowego stanu jakościowego i liczebnego organizacji, ale również zachęci kolejnych przedsiębiorców turystycznych do wstąpienia w szeregi jej członków. Szczególnie w tych trudnych czasach Warszawa potrzebuje silnej reprezentacji lokalnej branży turystycznej - mówił Trzaskowski.

Geneza organizacji

Warszawska Organizacja Turystyczna jest stowarzyszeniem publiczno-prywatnym. Jego założycielem jest Miasto Stołeczne Warszawa. Należy do niego aż 116 przedsiębiorstw turystycznych, którzy swoje biznesy prowadzą w stolicy. Chodzi między innymi o właścicieli usług jak na przykład hotele, obiekty konferencyjne, instytucje kultury, restauracje.

Pałac Kultury

Pałac Kultury i Nauki, siedziba WOT-u, fot. wikimedia.commons/Maksym Kozlenko/ CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Głównym zadaniem organizacji jest zdobywanie dzięki działającemu w jej strukturach Warsaw Convention Bureau międzynarodowych kongresów i konferencji, jak też promocja Warszawy pod względem turystycznym.

Warszawa jest miejscem, które warto odwiedzać. Ma wiele atrakcji, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Stolica Polski zachwyci zarówno fanów historii i zwiedzania, jak też zwolenników nowoczesnej architektury i rozrywki. Więcej o atrakcjach w tym miejscu można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Starówka

Plac Zamkowy, jedna z atrakcji Warszawy, fot. wikimedia.commons/Maksym Kozlenko/ CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł