Turysci.pl
Wakacje

fot: Iberion

Wakacje coraz droższe. Wypoczynek w popularnych wśród turystów krajach kusi coraz mniej

11 Maja 2022

Autor tekstu:

Joanna Wnuk

Udostępnij:

Nie tylko Polacy muszą mocniej trzymać się za portfel, chcąc wyjechać w tym roku na wakacje. Okazuje się, że u naszych niemieckich sąsiadów, ceny wycieczek zagranicznych wzrosły nawet o 27 procent.

W porównaniu z 2019 rokiem, dwucyfrowy wzrost cen zaliczyły najpopularniejsze kierunki wakacyjne: Egipt, Grecja, Hiszpania, Portugalia, czy Turcja. Turoperatorzy byli zadowoleni większymi wydatkami turystów, którzy po trudach pandemii, nie liczyli każdego grosza wybierając się na wakacje. Niestety ceny wyjazdów u naszych zachodnich sąsiadów, gwałtownie szybują w górę. Czy turyści nadal będą chętnie wybierali zagraniczne wakacje?

Ceny wakacji coraz wyższe

HolidayCheck porównał ceny wypoczynku na jedną osobę w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia 2019 do tego samego przedziału czasowego rok później - czytamy na turystyka.rp.pl. Jak się okazało, wakacje w Egipcie wzrosły aż o 27 procent. Kiepsko jest także w przypadku wakacji w Grecji i Hiszpanii. Tak wzrost cen sięgnął 16 procent. Za Turcję Niemcy muszą zapłacić 15 procent więcej, a Portugalię 14 procent.

gdzie na wakacje 2022

Gdzie na wakacje 2022? Gdzie się najbardziej opłaca jechać?

CZYTAJ DALEJ

Powodów takich niekorzystnych zmian jest wiele. Większość to pokłosie pandemii. Między innymi mniej jest dostępnych miejsc noclegowych, ponieważ niektóre obiekty nie przetrwały trudów pandemii. Mniejszy jest również personel pracowniczy branży turystycznej, a jednocześnie wyższe są koszty pensji. Oczywiście ważnym elementem jest także znaczący wzrost cen paliw.

Jak podaje turystyka.rp.pl, wysokie ceny nie odstraszają jednak niemieckich turystów. Potrzeba podróżowania po dwuletniej przerwie związanej z Covid-19, okazała się silniejsza niż rosnące ceny wycieczek.

W Polsce również musimy mierzyć się z rosnącymi cenami wakacji zagranicznych. Największy wzrost cen zauważa się dla wycieczek do Egiptu oraz Wysp Kanaryjskich. Zapłacimy za nie średnio od 500 do 800 zł więcej. Mocno wzrosły też ceny wycieczek do mniej popularnej Albanii, czy Maroka. Przyczyną podwyżek jest wojna na Ukrainie, a co za tym idzie rosnące ceny paliw. Jak podaje TravelData, cena litra paliwa lotniczego wzrosła z 2,51 zł w poprzednim roku do 5,10 zł obecnie. To ponad 100% podwyżka!

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Lawina zasypała niedźwiedzia śpiącego w jamie w Tatrach. Zwierzę zginęło

2. Orientarium w Łodzi. Nowa atrakcja zachwyca turystów

3. Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: turystyka.rp.pl

Tagi:

Joanna WnukAutor

Wydawca portalu Turyści.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >