Wakacje w Wietnamie pod sporym znakiem zapytania.Fot. Wikipedia.org/Tungnguyen47/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Popularny kierunek zagrożony. Turyści mogą mieć powody do obaw, odwołano loty

Wakacje w tym roku mogą być zagrożone bardziej, niż pierwotnie zakładano. Państwo, które od początku pandemii nie notowało ofiar śmiertelnych, teraz zmaga się z dużym zagrożeniem.

Wakacje w kraju, który długo uchodził za absolutny raj dla tzw. budżetowców, teraz zmaga się z bezprecedensowym zagrożeniem. Rząd krajowy potwierdził pierwszą od początku pandemii ofiarę śmiertelną. Władze odwołały także loty do nadmorskiego kurortu.

Rzecznik rządu przekazał pilne informacje o kwarantanne. Zaskakująca wiadomośćRzecznik rządu przekazał pilne informacje o kwarantanne. Zaskakująca wiadomośćCzytaj dalej

Tegoroczne wakacje na wschodzie pod znakiem zapytania

Jak donoszą dziennikarze Gazety Wyborczej, od początku pandemii koronawirusa Wietnam nie odnotował żadnych ofiar śmiertelnych, a wskaźnik zachorowań utrzymywał się na relatywnie niskim poziomie. Sytuację zmienił niezidentyfikowany “pacjent zero” drugiej fali. Niestety, jak na razie nie ma zgodności co do potencjalnego nosiciela, ale dzisiaj (31 lipca) media lokalne potwierdziły pierwszy przypadek śmiertelny covidu. Tym samym wakacje w regionie są pod dużym znakiem zapytania.

Wakacje w Wietnamie mogą być sporym wyzwaniem dla obcokrajowców, na co wpływa fakt, iż podejrzanym o nosicielstwo jest Amerykanin, który wraz z żoną zamieszkuje w nadmorskim Danang. 57-letni instruktor brazylijskiego dżiu-dżitsu już w połowie lipca trafił do szpitala z podejrzeniem infekcji płuc. Obecnie przebywa w placówce Sajgonie. Wietnamskie służby potwierdziły, że Amerykanin wraz z żoną jest nosicielem koronawirusa. Pojawiło się też podejrzenie, iż tzw. pacjentem zero miał być mężczyzna, który w kilku szpitalach leczył się na choroby układu oddechowego, a między wizytami uczestniczył w przynajmniej jednej imprezie masowej i weselu.

Wietnam reaguje na covid. Turyści “wywożeni”

Tegoroczne wakacje w Wietnamie już teraz zaczęły komplikować życie turystom, którzy przed oficjalnymi komunikatami władz przebywali w regionie. Jak podają dziennikarze Gazety Wyborczej, samorząd Hanoi przeprowadził masowe testy wśród osób (w sumie 21 tys.), które po 8 lipca wróciły z Danang. Premier Nguyen Xuan Phuc apelował o ciągłą czujność, a pierwsze potwierdzone przypadki wywołały niemały chaos.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend
2. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane

3. Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emeryta

Po pierwszych doniesieniach o ognisku w kurorcie pojawiły się pogłoski, że swoje wakacje musi przerwać przeszło 80 tys. obcokrajowców. Turyści mieli być natychmiastowo ewakuowani, jednak władze sprostowały informację i zarządzono odwołanie lotów pasażerskich do Danang. Urlopowicze byli wywożeni z prowincji autokarami. Jak podaje redakcja GW, obecnie plaże w kurorcie są całkowicie opustoszałe. Od 25 lipca potwierdzono 43 przypadki lokalne. Aż 34 osoby przebywają w Danang, 1 w stołecznym Hanoi, 2 w Sajgonie, 3 w regionie Quang Nam, 1 w Quang Ngai oraz 1 w Dak Lak. Spore problemy ma również chiński Wuhan.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dariusz Siatkowski obchodziłby dziś 60. urodziny. Śmierć męża Kasi z filmu ”Kogel-mogel” do dziś jest zagadką
  2. Justyna Żyła będzie wściekła. Na jaw wyszło, że Piotr spotyka się z popularną gwiazdą TVN ?
  3. Ziobro poszedł do Rydzyka, aby poskarżyć się na PiS. Takiej sytuacji jeszcze nie było, zadziwiające słowa
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy

Źródło: Gazeta Wyborcza

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł