Wakacje 2021 mają być inne

pixabay/skeeze

Szykuje się prawdziwa petarda na wakacje. Najbardziej wyczekiwany sezon w historii. Eksperci zdradzili szczegóły

1 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie najchętniej latają Polacy

  • Czy w nadchodzące wakacje nadal będą obostrzenia

  • Dlaczego Polska nadal będzie wybierana przez turystów

Wakacje 2021 będą wyjątkowe. Dla wielu osób będzie to powrót do podróżowania. W 2020 mnóstwo turystów zrezygnowało z dalekich podróży i zdecydowali się na wyjazdy w kraju. Byli też tacy, którzy dla bezpieczeństwa zostali w domach. Jak będzie wyglądał nadchodzący sezon wakacyjny?

Wakacje 2021. Eksperci przewidują

- Ostatnie tygodnie roku pokazały, jak bardzo tęsknimy za podróżami, a nawet chcemy realizować marzenia o dalekich wyjazdach - powiedziała Klaudyna Mordka z portalu Wakacje.pl. Dodała, że tęsknota za wyjazdami jest tak wielka, że niektórzy już tej zimy zdecydowali się na egzotyczne wakacje. 

- Na 10 najpopularniejszych kierunków tej zimy połowa to egzotyczne miejsca, jak Zanzibar, Kuba, Dominikana czy Kenia. To pokazuje i pozwala wierzyć, że w cieplejszych wiosenno-letnich miesiącach Polacy będą chcieli spełniać podróżnicze plany. Po roku postoju wyjazdów możemy chcieć realizować noworoczne postanowienia o podróżach bardziej niż kiedykolwiek wcześniej - wyjaśniła. 

Największym zainteresowaniem cieszył się właśnie Zanzibar, czyli wyspa należąca do Tanzanii. Modą pokierowała się między innymi aktorka Julia Wieniawa, która na Instagramie robiła relację z wakacji na wyspie. Można o tym przeczytać tutaj.

Zanzibar, fot. pixabay/4758892

Restrykcje w nadchodzącym sezonie

To, jak będą wyglądały nadchodzące wakacje, będzie zależało od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie. Trzeba się jednak przygotować na to, że prawdopodobnie nadal trzeba będzie zwiedzać w maseczce i zachowując odpowiedni dystans.

- Jesteśmy zdania, że pozostaną z nami wszelkiego rodzaju rozwiązania, które mają zapewnić spokojną podróż, czyli maseczki, środki do dezynfekcji, a także społeczne dystansowanie - mówił Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy eSky.pl. 

- Z pewnością duży wpływ na percepcję i warunki podróżowania będą miały szczepionki, a jej posiadanie ułatwi dostęp do możliwości podróżowania - zaznaczył. Niektóre linie lotnicze rozważają obowiązek szczepień u swoich pasażerów. Pisaliśmy o tym tutaj.

Kolejną istotną kwestią są połączenia lotnicze. W tym roku siatka połączeń została znacznie ograniczona. - Widzimy, że siatki połączeń będą uzależnione od popytu i będą dynamicznie dostosowywane do zapotrzebowania. Obserwujemy też, że wiele linii lotniczych decyduje się na różnego rodzaju promocje, by zachęcić ludzi do podróżowania. 2021 rok może być rokiem hojnym dla łowców okazji, a takich nie zabraknie - wyjaśnił Rymkiewicz.

Turyści nie zrezygnują z Polski

Mężczyzna dodał, że pomimo tęsknoty za dalekimi podróżami, Polska nadal będzie hitem wśród turystów. Zeszłoroczne wakacje pokazały, że Polska ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc i niektórzy postanowią odwiedzać kolejne zakątki naszego kraju.

- Zakładamy że to lato będzie jeszcze bardziej rekordowe niż 2020. [...] Trend wypoczynku w kraju zostanie utrzymany, nadal największą popularnością będą cieszyły się domki i samodzielne obiekty noclegowe, gdzie goście nie będą mieli aż takiej styczności z innymi. Ponadto cenione będą ogródki i miejsca zabaw dla dzieci, które przez bardzo długi czas były zamknięte w domu - powiedziała Karolina Miciuła z portalu Nocowanie.pl

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Kuba, fot. pixabay/ TimanLindh

Źródło: Wirtualna Polska