wakacje co spakowaćFot. pixabay.com/ JESHOOTS-com

Jak zorganizować wakacje 2021, by były niezapomniane? Ekspert radzi

Wakacje 2021 dopiero za kilka miesięcy, jednak już warto wiedzieć, jak zabrać się za planowanie. Pomocne będzie przy tym kilka prostych czynności. Eksperci z portalu przygotowali listę spraw, które warto załatwić przed wybraniem się w podróż.

Wakacje w 2021 roku będą inne niż do tej pory, dlatego wymagać będą dokładnych przygotowań, aby na pewno niczego nie przeoczyć. Eksperci portalu Kayak przygotowali dla swoich użytkowników listę rad, którymi można kierować się przy planowaniu podróży.

Jak przygotować się na wakacje 2021?

Ostatni rok pokazał, że przy planowaniu podróży niczego nie można być pewnym na sto procent. Warto więc wykazać się pewną elastycznością w wyborze terminu i kierunku podróży. Podczas planowania wyjazdu warto być otwartym na wiele scenariuszy. Lepiej zatem nie zakładać, że następną podróżą koniecznie musi być wyjazd do Paryża na 4 dni pod koniec maja. Lepiej poszerzyć swoje horyzonty i otworzyć się na inne propozycje.

Dobrym pomysłem może być również zapisanie się na newsletter oraz mailowe powiadomienia portali wakacyjnych, żeby być na bieżąco z najlepszymi ofertami. Niektóre z nich rozchodzą się w błyskawicznym tempie, dlatego warto usłyszeć o nich od razu. Często propozycje w powiadomieniach są ofertami last minute, dlatego ważny jest również czas reakcji.

Aby uniknąć ewentualnych problemów, należy bardzo dokładnie sprawdzić mailowe potwierdzenie, żeby wyłapać ewentualne błędy zrobione pod wpływem emocji. Należy również zawczasu sprawdzić, czy w danym kraju nie obowiązują ograniczenia w podróżowaniu wywołane przez Covid-19. Niedawno na przykład wprowadzono nowe ograniczenia w jednym z europejskich państw.

Dobrym rozwiązaniem będzie również zapakowanie się w lekki bagaż podręczny. Pozwoli to na uniknięcie dodatkowych opłat za nadbagaż. Warto dobrać garderobę w taki sposób, aby poszczególne elementy można było łączyć między sobą i ubierać je warstwowo. Jeżeli wybierasz jednak walizkę na kółkach, w innym artykule pisaliśmy jak o nią dbać.

Warto przed podróżą wykonać skany wszystkich swoich dokumentów i zapisanie ważnych informacji i kontaktów (takie jak numery telefonów do przyjaciół, rodziny czy hoteli, w których planujesz się zatrzymać). Dzięki temu w awaryjnej sytuacji dostęp do nich będzie znacznie łatwiejszy.

Jeżeli decydujemy się na podróż samolotem warto odprawić się wcześniej - w większości przypadków odprawa samolotowa zaczyna się na 24 godziny przed oficjalną godziną wylotu. Pozwoli to zaoszczędzić czas spędzony na lotnisku, a także zwiększy szanse na dobre miejsce.

Przed wyjazdem koniecznie należy upewnić się, że jest się ubezpieczonym oraz co ono pokrywa. Często okazuje się, że skorzystanie z niego nie jest konieczne, jednak w sytuacji awaryjnej może nam bardzo pomóc. Należy zatem zawsze dmuchać na zimne.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Kayak

Następny artykuł