Turysci.pl
wakacje zabrał psa

Fot. Flickr Leszek Kozlowski

Oburzające zachowanie turysty w Tatrach. Nie miał litości

13 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wakacje to czas, w którym każdy może wypoczywać na różne sposoby. Jednak w trakcie wczasów powinniśmy pamiętać nie tylko o sobie. Niestety podczas okresu letniego, niektórzy wyróżniają się postawą świadczącą o wyjątkowy

Wakacje górach to jedna z ulubionych form spędzania urlopu wśród turystów. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się polskie Tatry. Jednak nie wszyscy pamiętają, że nie każdy górski to dobre miejsce dla zwierząt. Za przykład może posłużyć sytuacja, do której niedawno doszło na trasie na Orlą Perć. Jeden z podróżnych wprowadził ze sobą czworonoga, którego stan zaniepokoił strażników.

Wiele osób zabiera na wakacje swoich pupili. Niektórzy nie mają z kim zostawić swoich ulubieńców, a inni po prostu nie mogą lub nie chcą się z nimi rozstać nawet na chwilę. Powinniśmy jednak pamiętać, aby zachować rozsądek i nie ciągnąć ze sobą zwierząt tam, gdzie może im coś zagrażać. Słowacki turysta, który wchodził po polskiej stronie Tatrów, najwyraźniej o tym zapomniał. Podróżni, którzy po drodze zobaczyli okaleczonego i skomlącego psa, szybko zaalarmowali strażników.

Wakacje z psem na Orlej Perci. Zwierzę cierpiało na trudnym szlaku

Wakacje z psem na Orlej Perci nie są dobrym pomysłem. Na to nie wpadł jednak słowacki turysta, który wprowadził swojego czworonoga najtrudniejszym szlakiem w Tatrach. Słowak ostatecznie został zatrzymany przez straż parku narodowego. Służby spisały jego dane i będą starały się doprowadzić do ukarania Słowaka poprzez policję kraju naszych sąsiadów. Mężczyzna tłumaczył się brakiem znajomości polskiego regulaminu.

Słowak, który spędzał wakacje w górach, został zauważony z psem już około godziny 13:00. Wolontariusze Tatrzańskiego Parku Narodowego upomnieli mężczyznę i prosili, aby nie wprowadzał psa na Orlą Perć. Jak informuje RMF24, pies miał krwawić i skofmleć. Podróżny kilka godzin odpoczywał w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Wcześniej przeszedł spory kawałek Orlej Perci, między innymi wspiął się na Granaty. Wreszcie został zatrzymany przed godziną 22:00 koło Wodogrzmotów Mickiewicza. Słowak nie miał przy sobie dokumentów ani pieniędzy, dlatego strażnicy spisali jego dane.

Niestety wakacje to czasem trudny okres dla zwierząt. W okolicach Zawratu tydzień temu turyści spotkali samotnego psa. Czworonóg prawdopodobnie spędził w górach kilka dni, zanim został sprowadzone na dół. Straż apeluje do właścicieli o większą odpowiedzialność. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, jakie zwierzęta ludzie potrafią trzymać w domach.

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >