Turysci.pl
wakacje w polsce

fot. pixabay.com/272447

Planujesz wakacje w Polsce? Lista niesamowitych miejsc na niedrogi wypad w kraju

11 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wakacje w Polsce będą w tym roku wyborem wielu mieszkańców naszego kraju. Turyści decydujący się na pozostanie uważają, że jest to najbezpieczniejsze i najlepsze wyjście na spędzenie urlopu. Są miejsca, które szczególnie warto odwiedz

Wakacje w Polsce będą w tym roku jedną z najbezpieczniejszych opcji spędzenia urlopu. Taka sytuacja ma swoje ogromne plusy, ponieważ wielu Polaków wybierze miejsca w kraju, które wcześniej przegrywały z zagranicznymi wycieczkami. Znamy miejsca, które warto odwiedzić w pierwszej kolejności.

Spływ w dolinie Biebrzy

Dolina Biebrzy jest największym obszarem bagiennym w Polsce, który zamieszkuje 180 gatunków ptaków. Spływ jest idealną propozycją dla osób, które cenią sobie ciszę i aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody. Jako środek transportu możemy wybrać kajak lub tratwę flisacką. Możemy również dopasować stopień trudności do naszych możliwości - wyprawa może trwać kilka godzin lub kilka dni. 

Wakacje w agroturystyce

Dobrym sposobem na niedrogie spędzenie wakacji w ciszy i spokoju są gospodarstwa agroturystyczne. W całej Polsce znajdziemy około 10 tysięcy takich miejsc. Szczególnie prężnie rozwijają się na Roztoczu, w Górach Świętokrzyskich czy na Podlasiu. Regiony te nie są szczególnie często odwiedzane przez turystów, dzięki czemu zachowały swój niezwykły, unikalny klimat. Właściciele gospodarstw agroturystycznych są często pasjonatami kultury swoich regionów i oferują wycieczki krajoznawcze, czy spróbowanie lokalnych przysmaków oraz atrakcji.

Atrakcje Górnego Śląska

Górny Śląsk nie jest popularnym kierunkiem turystycznym, chociaż z całą pewnością jest tam wiele do zobaczenia. Zjeżdżając w dół do kopalni Guido w Zabrzu możemy zobaczyć, jak wyglądała praca górników w latach 90. Pod ziemią organizowane są również wyjątkowe koncerty i przedstawienia. Ekscytujące jest zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, której korytarze przemierza się łodziami. Podobnie w przypadku Sztolnię Czarnego Pstrąga, która jest fragmentem dziewiętnastowiecznej sztolni odwadniającej.

Niezwykła Lubelszczyzna

Województwo lubuskie jest najdalej wysuniętym na wschód regionem w Polsce. Znajdą się tutaj atrakcje dla każdego - fani wypoczynku nad wodą mogą zaznać go nad rzeką Bug, gdzie organizowane są m.in. wczasy zdrowotne czy atrakcje dla dzieci. Jest to również raj dla miłośników dzikiej przyrody - znajdują się tu dwa niesamowite parki narodowe - Roztoczański i Poleski. Pasjonaci historii będą mieli okazję zwiedzić Państwowe Muzeum na Majdanku, gdzie w czasie II wojny światowej znajdował się nazistowski obóz koncentracyjny. Lubelszczyzna posiada wiele oblicz, jednak w dalszym ciągu pozostaje nieodkryta przez szersze grono turystów.

Wiosenna Biebrza, fot. flickr.com/ Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/ CC BY-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Roztocze, fot. pixabay.com/ muraszcz__

Sztolnia Czarnego Pstrąga, fot. commons.wikipedia.org/ Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Rzeka Bug, fot. pixabay.com/ Krzysiek

źródło: se.pl

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >