Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > W okolicach Tarnowa pojawił się niespodziewany gość. Trzeba na niego uważać
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 15.05.2024 17:26

W okolicach Tarnowa pojawił się niespodziewany gość. Trzeba na niego uważać

Miś w okolicach Tarnowa
Fot. Nahlik / shutterstock / Facebook Tarnowska Policja

Z całej Polski napływa coraz więcej sygnałów, że nietrudno spotkać niedźwiedzie, także poza górskimi szlakami. Są one bardzo aktywne z uwagi na trwający do lipca okres godowy. Stąd częściej pojawiają się w miejscach, w których przebywają ludzie. Przekonali się o tym mieszkańcy w okolicach Tarnowa. 

Misiek uchwycony na fotopułapce

O wizycie nietypowego gościa w lesie, w rejonie wsi Łękawica, poinformowała tarnowska policja. - Nie wiemy, skąd do nas przywędrował - napisali w mediach społecznościowych mundurowi.

Policja załączyła zdjęcia niedźwiedzia, którego uwieczniła kamera fotopułapki. Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni temu w Bieszczadach. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Lepiej unikać spotkania

Internauci w komentarzach są zgodni, że choć misiek wygląda na zdjęciach bardzo uroczo, to lepiej nie ryzykować spotkania z nim oko w oko. Część mieszkańców z okolic Tarnowa postanowiła nawet zrezygnować z aktywności fizycznych. - To już sobie pojeździłam rowerem po lasach - podsumowuje pani Lucyna. 

Co zrobić gdy spotkamy niedźwiedzia?

Najlepiej unikać spotkania z niedźwiedziami. Gdy jednak przypadkiem znajdziemy się w ich pobliżu, to koniecznie musimy zachować spokój. Nie wykonując gwałtownych ruchów, należy spokojnie się oddalić.

Tatrzański Park Narodowy zaznacza, że w większości przypadków drapieżnik powinien po prostu pójść w swoją stronę, jeśli nie zaczniemy panikować, ani wykonywać ruchów w jego kierunku.

Źródło: rmf24.pl

Czytaj więcej: Nowa atrakcja za miliony. Tę zapomnianą miejscowość na Mazurach znów odwiedzą tłumy