Turysci.pl
7 turystów zginęło podczas robienia selfie na łodzi

W Indonezji przewróciła się łódź z turystami. Siedem osób nie żyje

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Łódź, którą płynęli turyści, przewróciła się, gdy 20 osób stanęło po jej jednej stronie, aby zrobić sobie zdjęcie. Do tragedii doszło w środkowej części indonezyjskiej wyspy Jawa. Ratownicy odnaleźli 7 ciał.

Wiadomość o przewróceniu się łodzi na indonezyjskiej wyspie Jawa pojawiła się w mediach w niedzielę 16 maja. Jak informuje The Jakarta Post, wiadomość o wypadku została potwierdzona przez lokalną policję.

7 turystów zginęło, robiąc sobie zdjęcie

Do zdarzenia doszło w wyniku nagłego przeniesienia się 20 turystów na jedną stronę łodzi. Chcieli mieć zdjęcie w jednym miejscu. Relacje medialne różnią się - część portali informuje, że osoby te w jednym momencie zapragnęły zrobić sobie selfie. Inne źródła podają natomiast, że miała to być fotografia grupowa.

Łódź, którą podróżowali turyści, miała stracić równowagę przez niewłaściwe rozmieszczenie wagi na pokładzie. Zgodnie z relacjami policji, ratownicy uratowali 11 osób z wody, a 7 znaleziono martwych. Dwie osoby nadal są poszukiwane, nie wiadomo jednak dokładnie, ile ludzi było na pokładzie.

Coraz więcej kramów na Siwej Polanie

Kramy i stragany na początku szlaku do Doliny Chochołowskiej

CZYTAJ DALEJ

Lokalne władze wydały oświadczenie, w którym zapewniły, że przeprowadzone zostanie dochodzenie, czy nie doszło do zaniedbań. Analizowane ma być szczególnie to, czy nie zawiniły osoby zarządzające łodzią.

The Jakarta Post informuje, że w Indonezji niestety normy bezpieczeństwa często są mało restrykcyjne, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Channel News Asia poinformowało też, że łódź rzekomo miała być sterowana przez 13-letniego chłopca, policja jednak nie potwierdziła tej informacji.

Zdjęcia, które doprowadziły do tragedii

Niestety nie jest to pierwsza tragedia, do której doszło przez nieostrożne robienie sobie zdjęcia. Na początku roku media obiegło bulwersujące nagranie, na którym zobaczyć można mężczyznę ustawiającego się do selfie niedaleko niewielkiego wodospadu znajdującego się w pobliżu miejscowości Kanakunda w stanie Odisha w Indiach.

Podczas robienia selfie turysta poślizgnął się i niechcący zepchnął stojącą obok niego kobietę w przepaść. Niestety osoba ta nie przeżyła, a jej ciało znaleziono dopiero następnego dnia, 400 metrów od miejsca zdarzenia. Ta sytuacja pokazuje, że robiąc zdjęcie, trzeba być bardzo ostrożnym i nawet na wakacjach trzeba zawsze zachowywać się bardzo ostrożnie. Nagranie tej dramatycznej sytuacji oglądać można na profilu @iamsuffian na Twitterze.

Jeszcze jedną, bulwersującą sytuację, związaną z robieniem zdjęć, opisywaliśmy pod koniec 2020 roku. Wtedy to turysta postanowił posadzić swoje dziecko na skraju przepaści, by sfotografować je w spektakularny sposób. Więcej na temat tego zdarzenia przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: The Jakarta Post

Podobne artykuły

Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >
Roztoczański Park Narodowy zamknięty

Świat

Zamykają Roztoczański Park Narodowy, występuje potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów. Wiadomość od władz rezerwatu

Czytaj więcej >
Trzęsienie ziemi w Chinach

Świat

Dwa trzęsienia ziemi w Chinach. 3 ofiary śmiertelne, 28 rannych

Czytaj więcej >
Nagrania z Chin pokazują, jak wielu turystów wybrało się na urlopy

Świat

Chińscy turyści ruszyli na urlopy. Największe atrakcje oblegane przez tłumy

Czytaj więcej >