Turysci.pl
vaccine-g75dbffadd 1920

fot. Pixabay/neelam279

USA podaje szczegóły otwarcia granic dla turystów z Europy

26 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Władze USA po kilku tygodniach niepewności dotyczących przepisów pojawiły się szczegóły obostrzeń. Podróżni z Europy będą potrzebowali dwóch dokumentów: zaświadczenia o szczepieniu i negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Władze USA kilkanaście dni temu ogłosiły ponowne otwarcie granic dla podróżnych z Europy. Nastąpi to 8 listopada. Wciąż konieczne będzie jednak spełnienie kilku warunków, bez których przylot nie będzie możliwy.

Zasady wjazdu do USA

Stany Zjednoczone praktycznie od początku zapowiadały, że będą wpuszczać wyłącznie zaszczepionych turystów. Nie jest więc wielkim zaskoczeniem, że aby przekroczyć granicę USA, trzeba będzie przedstawić odpowiedni certyfikat.

Obecnie w Stanach akceptowane są szczepienia wszystkimi preparatami dostępnymi w Polsce, czyli: Pfizer-BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson i AstraZeneca/Oxford.

Trzeba pamiętać jednak, że przed przekroczeniem granicy muszą minąć przynajmniej 2 tygodnie od ostatniej dawki w przypadku preparatów dwudawkowych i od szczepienia w przypadku jednodawkowych.

Wszyscy podróżni zobowiązani są również do wykonania testu na koronawirusa przed podróżą. Jak zapowiedziano, uznawane będą zarówno badania PCR jak i tańsze antygenowe. Muszą być one wykonane nie wcześniej niż 72 h przed podróżą.

Osoby, które nie skończyły jeszcze 18 lat są zwolnione z obowiązku szczepienia przed podróżą do USA. Zobowiązane są jednak do wykonania testu na koronawirusa przed przyjazdem.

Osoby niepełnoletnie, którym towarzyszą zaszczepieni rodzice, mogą wykonać test PCR lub antygenowy na 72 h przed podróżą. Natomiast te podróżujące samodzielnie lub z opiekunami, muszą wykonać badanie 24 h przed wyjazdem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Amerykański turysta postrzelony podczas wakacji w Cancún

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Blisko 50 gości hotelowych trafiło do szpitala z zatruciem

Czytaj więcej >

Świat

LOT zwiększa liczbę rejsów do USA. Powrócą m.in. loty do Miami i Los Angeles

Czytaj więcej >

Świat

Meksyk. Strzelanina na plaży w luksusowym hotelu. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Świat

Śmierć pasażera na pokładzie samolotu z Turcji. Był zakażony koronawirusem

Czytaj więcej >

Świat

12-latek zaatakowany przez krokodyla na rodzinnych wakacjach

Czytaj więcej >