Turysci.pl
urlop szukali spokoju

Needpix

Szukali spokoju podczas urlopu. Znaleźli go w europejskim raju. Byli zachwyceni

17 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Urlop za granicą nieraz jest próbą cierpliwości. Chociaż każdy marzy o wczasach w Rzymie czy Barcelonie, to jednak nie wszyscy mają ochotę przeciskać się przez tłumy turystów lub spędzać godziny w kolejkach do najpopularniejszych atrakcji. N

Urlop w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych często niestety może wiązać się z tłokiem. Jednak wiele osób podczas wczasów chciałoby podziwiać krajobrazy Włoch czy Hiszpanii. Na szczęście wciąż można podróżować po Europie i cieszyć się spokojem, nie rezygnując z wielu atrakcji. Znaleźliśmy raj, w którym zapomnicie o zgiełku i niekończących się kolejkach. Warto zacząć przecierać nowe szlaki.

Chociaż wciąż trwa pandemia, coraz więcej osób decyduje się na urlop za granicą. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom, w turystycznych miastach również i w tym sezonie możemy trafić na tłumy. W związku z otwieranymi granicami oraz wznawianiem lotów międzynarodowych, przewoźnicy potwierdzają, że sprzedają coraz więcej biletów na wakacyjne rejsy. Wśród najpopularniejszych kierunków znajdują się Split, Dubrownik, Barcelona czy też Zakhyntos. Dlatego podróżnym szukającym spokojnych wczasów przedstawiamy alternatywę.

Spokojny urlop na Materze

Urlop na Materze może okazać się idealnym rozwiązaniem dla turystów, którzy cenią sobie włoski krajobraz, jednak woleliby szerokim łukiem omijać zbiorowiska podróżnych, które gromadzą się w takich miastach jak Rzym, Mediolan czy Turyn. Matera już od 17 lat znajduje się na liście UNESCO, natomiast w zeszłym roku była Europejską Stolicą Kultury. Miasteczko może zachwycić zarówno bogactwem historii, jak i otaczającą przyrodą. Szczegóną popularnością cieszy się Sassi Matera - część z domami wydrążonymi w skale.

Równie ciekawą opcją może być także urlop w Alberobello. Tutaj turyści mogą podziwiać unikatową zabudowę, oglądając domostwa z wapienia o stożkowych dachach (trullo). Szczęściarze mogą nawet zamieszkać w jednym z nich. Często pomijane przez tłumy są również takie miejsca jak Bergamo czy Treviso. W obu tych miastach znajdują się lotniska obsługiwane przez niskokosztowe linie lotnicze. Mnóstwo podróżnych nie wie, co traci, zatrzymując się w nich jedynie na moment, czekając na przesiadkę.

Jeśli planujecie urlop we Włoszech, powinniście także zwrócić uwagę na miejscowości nadmorskie, które nie są jeszcze przepełnione turystami. Wśród nich warto wymienić Syrakuzy, Vicenzę czy Ragusę. Tam czekają was spokojne wczasy. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wspaniałej wiadomości potwierdzonej przez LOT.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >