Turysci.pl
urlop oszczędne wakacje

fshoq (CC BY 4.0)/zdjęcie poglądowe

Zapłacili 118 zł za urlop dla całej rodziny. Oszczędne wakacje marzeń są możliwe

9 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Urlop w Polsce to temat bardzo szeroki i głęboki. W dodatku Polacy są podzieleni - jedni mówią, że jest zbyt drogo, inni natomiast opowiadają o tanich i bardzo przyjemnych wakacjach. Po sprawdzeniu okazało się, że rzeczywiście można wypocząć w Pols

Urlop w niektórych miejscach może okazać się bardzo kosztowny. Zwłaszcza jeśli nie jedziemy sami, a chcemy zabrać całą rodzinę. Wiele osób narzeka na ceny, które mogą zaskoczyć turystów podczas tegorocznych urlopów. Okazuje się jednak, że można nie wydać zbyt dużo i cieszyć się wczasami z najbliższymi członkami rodziny w malowniczym miejscu. 

Mnóstwo Polaków decyduje się spędzić urlop w kraju w związu z sytuacją pandemiczną na całym świecie. Jednak rezygnacja z wakacji za granicą nie musi oznaczać mniejszych wydatków. Niektórzy wskazują nawet, że w polskich miastach turystycznych można zapłacić tyle samo co w Grecji. Dotyczy to szczególnie nadmorskich kurortów - a to właśnie tam w obecnym sezonie tłumnie wyjeżdżają Polacy. Na szczęście okazuje się, że można wypocząć i to z całą rodziną, nie przepłacając.

Oszczędny urlop nad morzem

Można spędzić urlop nad morzem, nie zamartwiając się o zbyt duże wydatki. Wszystko dzięki alternatywnym opcjom wypoczywania. Możemy do nich zaliczyć namioty oraz kemping. W całym kraju istnieje mnóstwo miejsc biwakowych do wyboru i w większości z nich cenniki są bardzo do siebie zbliżone. Jedne z droższych miejsc kempingowych to oczywiście Gdańsk. Tam za nocleg w szczycie sezonu zapłacimy średnio 21 złotych za osobę dorosłą i 17 złotych za dziecko powyżej 7. roku życia.

Okazuje się, że oszczędniej można spędzić urlop w Sopocie. To może zaskakiwać, ale 3-osobowa rodzina, która przyjedzie do jednego z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Polsce, zapłaci za kemping średnio 118 złotych za nocleg, co nie wydaje się zbyt wygórowaną ceną. W tym samym miejscu para zapłaci już jedynie 90 złotych. Jeśli jesteście zwolennikami biwakowania to wspaniała okazja, aby właśnie w tej formie spędzić wczasy.

Czy urlop na polu kempingowym lub namiotowym jest bezpieczny podczas epidemii koronawirusa? Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że ryzyko panuje wszędzie, jednak postępowanie według zaleceń służb sanitarnych znacznie je zmniejsza. Dlatego na kempingu często udostępnione są dozowniki z płynami dezynfekującymi. W recepcji wprowadzono szyby z pleksi, natomiast na terenie pola apeluje się o zajmowanie stanowisk w odległości 2 metrów od innnych wczasowiczów. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, dlaczego powinniśmy uważać, jedząc ryby nad morzem.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >