Turysci.pl
Wojna na Ukrainie

YASUYOSHI CHIBA/AFP/East News

Ukraina zachęca rosyjskich turystów do odwiedzenia ich kraju. „Noclegi z widokiem na niebo”

13 Maja 2022

Autor tekstu:

Joanna Wnuk

Udostępnij:

Rosjanie stanowili ważną część turystów odwiedzających co roku naszych wschodnich sąsiadów. Wielu Rosjan, będących pod wpływem silnej propagandy, nie wie co tak naprawdę dzieje się na Ukrainie. Tamtejsza agencja kreatywna postanowiła przeprowadzić ciekawą kampanię, w której zachęca rosyjskich turystów do wakacji na Ukrainie.

Kampania pod tytułem „Rosyjski świat” zachęca Rosjan do wybory Ukrainy jako kierunku urlopowego. Proponują między innymi „atrakcyjne” noclegi w hotelach pod gołym niebem w zbombardowanych przez Rosjan obiektach hotelowych.

Ukraina proponuje Rosjanom wakacje w swoim kraju

Ciężko jest przebić się przez silną, rosyjską propagandę. W rezultacie wielu Rosjan nadal uważa, że Putin pomaga Ukraińcom, a wojna to z kolei propaganda Zachodu. Świat na różne sposoby próbuje pokazać Rosjanom, jak jest naprawdę. Jakiś czas temu w opiniach Googla dla rosyjskich restauracji, pojawiały się wpisy i zdjęcia pokazujące okrucieństwo wojny na Ukrainie.

Turysta

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

CZYTAJ DALEJ

Tym razem pewna ukraińska agencja kreatywna postanowiła stworzyć kampanię, w sprytny sposób pokazującą, co czeka Rosjan, którzy będą chcieli odwiedzić Ukrainę. Portal przypominający globalną stronę do rezerwacji noclegów – Airbnb, oferuje Rosjanom spędzanie nocy w pensjonatach, szkołach, czy szpitalach zbombardowanych przez rosyjskich żołnierzy. Przy opisach ofert nie brakuje szokujących zdjęć z trwającej na Ukrainie wojny.

- Stworzono portal turystyczny, który przypomina popularną wśród podróżników stronę Airbnb. Rusmir.com.ua, bo pod takim adresem znajduje się nowy portal, nie oferuje jednak klasycznych apartamentów do wynajęcia w pięknych domach, kamieniach czy mieszkaniach – podaje portal podroze.radiozet.pl.

Pomysłowe choć szokujące są filtry jakie można wybrać szukając noclegów. Turyści mogą zdecydować, czy chcą wybrać apartament „z wysokim sufitem z widokiem na niebo”, czy „otwarte okna, dzięki którym słychać syreny”.

Akcja powstała przy współpracy Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki Ukrainy. Władze mają nadzieję, że i w taki sposób dotrą do świadomości zwykłych Rosjan. Przypomnijmy, że zarówno portal Airbnb, jak i booking.com wycofały się z rynku w Rosji i na Białorusi.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  • Rosyjska organizacja wydała komunikat do wszystkich Rosjan. Chodzi o wyjazdy

  • Użytkownicy Airbnb zarezerwowali prawie pół miliona noclegów w Ukrainie. "To 15 milionów dolarów dla gospodarzy"

  • Rosyjski pilot ostro skomentował wojnę w Ukrainie. Pasażerowie zaczęli bić brawo

Atrakcje, które rozczarowują turystów

Slajd 1 z 9

Wielki Mur Chiński

O ile sam mur to wielkie dzieło architektury, które robi wrażenie, o tyle jego część znajdująca się na terenie Pekinu, rozczarowuje turystów. A to ze względu na zmodernizowany, sztuczny wręcz charakter, liczne stragany z plastikowymi „pamiątkami” i tłumy turystów. Jednak Wielki Mur Chiński liczy sobie ponad 21 tysięcy kilometrów, więc z pewnością znajdzie się miejsce, które jest mnie oblegane przez turystów. fot. ZCLiu/canva.com

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: podroze.radiozet.pl

Joanna WnukAutor

Wydawca portalu Turyści.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >

Europa

Dziesiątki martwym delfinów nad Morzem Czarnym. Przyczyną są działania wojenne

Czytaj więcej >

Europa

Austria znosi wszystkie obostrzenia związane z covid

Czytaj więcej >

Europa

Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >