Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > Ukraina zachęca rosyjskich turystów do odwiedzenia ich kraju. „Noclegi z widokiem na niebo”
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 13.05.2022 09:44

Ukraina zachęca rosyjskich turystów do odwiedzenia ich kraju. „Noclegi z widokiem na niebo”

Wojna na Ukrainie
YASUYOSHI CHIBA/AFP/East News

Rosjanie stanowili ważną część turystów odwiedzających co roku naszych wschodnich sąsiadów. Wielu Rosjan, będących pod wpływem silnej propagandy, nie wie co tak naprawdę dzieje się na Ukrainie. Tamtejsza agencja kreatywna postanowiła przeprowadzić ciekawą kampanię, w której zachęca rosyjskich turystów do wakacji na Ukrainie.

Kampania pod tytułem „Rosyjski świat” zachęca Rosjan do wybory Ukrainy jako kierunku urlopowego. Proponują między innymi „atrakcyjne” noclegi w hotelach pod gołym niebem w zbombardowanych przez Rosjan obiektach hotelowych.

Ukraina proponuje Rosjanom wakacje w swoim kraju

Ciężko jest przebić się przez silną, rosyjską propagandę. W rezultacie wielu Rosjan nadal uważa, że Putin pomaga Ukraińcom, a wojna to z kolei propaganda Zachodu. Świat na różne sposoby próbuje pokazać Rosjanom, jak jest naprawdę. Jakiś czas temu w opiniach Googla dla rosyjskich restauracji, pojawiały się wpisy i zdjęcia pokazujące okrucieństwo wojny na Ukrainie.

Tym razem pewna ukraińska agencja kreatywna postanowiła stworzyć kampanię, w sprytny sposób pokazującą, co czeka Rosjan, którzy będą chcieli odwiedzić Ukrainę. Portal przypominający globalną stronę do rezerwacji noclegów – Airbnb, oferuje Rosjanom spędzanie nocy w pensjonatach, szkołach, czy szpitalach zbombardowanych przez rosyjskich żołnierzy. Przy opisach ofert nie brakuje szokujących zdjęć z trwającej na Ukrainie wojny.

- Stworzono portal turystyczny, który przypomina popularną wśród podróżników stronę Airbnb. Rusmir.com.ua, bo pod takim adresem znajduje się nowy portal, nie oferuje jednak klasycznych apartamentów do wynajęcia w pięknych domach, kamieniach czy mieszkaniach – podaje portal podroze.radiozet.pl.

Pomysłowe choć szokujące są filtry jakie można wybrać szukając noclegów. Turyści mogą zdecydować, czy chcą wybrać apartament „z wysokim sufitem z widokiem na niebo”, czy „otwarte okna, dzięki którym słychać syreny”.

Akcja powstała przy współpracy Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki Ukrainy. Władze mają nadzieję, że i w taki sposób dotrą do świadomości zwykłych Rosjan. Przypomnijmy, że zarówno portal Airbnb, jak i booking.com wycofały się z rynku w Rosji i na Białorusi.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: podroze.radiozet.pl