Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > "Typowe Polaczki". Pokazała, co robią Polacy na wakacjach all inclusive
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 12.04.2024 17:18

"Typowe Polaczki". Pokazała, co robią Polacy na wakacjach all inclusive

Basen
Fot. Shutterstock George Stoyanov

Polacy uwielbiają wakacje all inclusive. W cenie bowiem otrzymujemy wszystko, czego nam potrzeba i o nic nie musimy się martwić. Wówczas możemy prawdziwie wypocząć. Niektórzy jednak pozwalają sobie na zbyt wiele. Tiktokerka oceniła, jak naprawdę zachowują się Polacy podczas takich wycieczek.

Jej słowa u wielu internautów wywołały jednak oburzenie, choć nie brakowało też takich, którzy przyznali tiktokerce rację. 

Wakacje all inclusive w Tunezji

Wakacje “na własną rękę” cieszą się coraz większą popularnością, jednak wciąż jest mnóstwo turystów, którzy są wierni wakacjom all inclusive. Taka opcja bowiem sprawdza się szczególnie u rodzin z dziećmi.

Na stronach biur podróży można już zaobserwować wiele ciekawych ofert na lato, ale też na zbliżającą się majówkę. Sezon wyjazdowy dopiero zaczyna się rozkręcać, jednak to właśnie teraz jest najlepszy czas, by wykupić wycieczkę za rozsądne pieniądze. Polacy nie próżnują i decydują się na wczasy jeszcze w kwietniu. Jednym z popularnych kierunków jest Tunezja, do której poleciała tiktokerka, prowadząca konto @content.paulla. W hotelu, w jakim przebywała, znajdowali się też inni Polacy. 

Tak zachowują się Polacy na wakacjach all inclusive

Kobieta spędzała wówczas urlop na dość popularnej Djerbie, czyli wyspie należącej do Tunezji. Pomimo że do sezonu wakacyjnego jeszcze sporo czasu, to w hotelu było dużo innych turystów, w tym oczywiście Polaków. Tiktokerka na opublikowanym nagraniu skrytykowała ich zachowanie.

“Polacy: 6:00 na basenie. Misja: zdobądź leżak” - czytamy. Ku jej zaskoczeniu, niektóre z leżaków były już pozajmowane. To jednak nie wszystko. Na jednym z wideo przytoczyła też sytuację, kiedy to po nocnym imprezowaniu Polacy pozostawili po sobie ogromny bałagan. “Wstyd mi - typowe Polaczki. Cały świat ma z nas bekę” - dodała. 

Internauci oburzeniu słowami tiktokerki

W sekcji komentarzy niektórzy użytkownicy napisali, że to obsługa powinna dbać o porządek obiektu, a turyści chcą zwyczajnie odpocząć i cieszyć się wakacjami. Tiktokerka z kolei skomentowała, że pracownicy nie pracują 24/h, więc turyści mogliby, chociaż tyle od siebie dać i po sobie posprzątać. Wielu jednak przyznało jej rację w kwestii rezerwowania leżaków przy pomocy ręczników. “My jak to widzimy… to w nocy przychodzę…zbieram wszystkie ręczniki i do basenu. Kolejnego dnia już nie ma rezerwacji” - pisze jedna z obserwatorek.

Źródło: TikTok

Czytaj więcej: Nowa maskotka podbija serca turystów w Zakopanem. “Nie wiem, co o tym myśleć”