TVP informuje o problemach w samolocieneedpix.com/ public domain

TVP: akcja na pokładzie samolotu na polskim lotnisku. Pilot wezwał posiłki

TVP Info poinformowało o nieprzyjemnej sytuacji, do której doszło na pokładzie samolotu, który leciał z Warszawy do Poznania. Pasażer odmówił założenia maseczki. Konieczna była interwencja straży granicznej.

TVP Info to stacja telewizyjna, która poinformowała o trudnej sytuacji do której doszło na pokładzie samolotu. Polak odmówił założenia maseczki, co wiązało się interwencją Straży Granicznej. Jakie poniesie konsekwencje?

TVP: problemy na pokładzie samolotu

Wszystko wydarzyło się na pokładzie samolotu, który leciał z Poznania do Warszawy. 37-letni pasażer stwarzał swoim zachowaniem niebezpieczeństwo dla współpasażerów i personelu pokładowego. Odmówił zakrycia nosa i ust.

W związku z tym kapitan samolotu powiadomił strażników z placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy. Funkcjonariusze na lotnisku czekali na pasażera. Mężczyzna gdy zobaczył strażników dobrowolnie opuścił samolot.

Mężczyzna będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania. Za niedostosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa oraz za niewykonanie poleceń kapitana, będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 200 złotych.

Inne podobne sytuacje

To nie jest pierwsza tego typu sytuacja w tym roku. Już od kilku miesięcy pracownicy linii lotniczych muszą zmagać się z kłopotliwymi pasażerami, który odmawiają zastosowania się do obowiązujących restrykcji.

Jakiś czas temu do takiej sytuacji doszło w samolocie, który leciał do Polski z Hiszpanii. Na jego pokładzie znajdował się 30-latek, który podróżował z miasta Alicante. Spowodował on ogromny problem. Zaczął się kłócić z powodu zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas podróży.

- W nocy ze środy na czwartek funkcjonariusze Straży Granicznej z poznańskiej Ławicy otrzymali informację o konieczności interwencji na pokładzie statku powietrznego wobec agresywnego pasażera, który nie chce podporządkować się wydawanym przez załogę samolotu poleceniom - mówiła rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Kobieta przekazała, że w ocenie załogi, mężczyzna stwarzał zagrożenie dla innych pasażerów samolotu. Interweniować musieli funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych. Za swoje zachowanie mężczyzna dostał mandat. Odmówił on jednak jego przyjęcia, więc sprawa została skierowana do sądu.

Przypominamy, że decydując się na podróżowanie drogą lotniczą należy pamiętać, że istnieją pewne obostrzenia. Przestrzeganie ich jest obowiązkowe, a odmowa wiąże się z poniesieniem konsekwencji.

W tym roku dochodziło już do podobnych sytuacji z udziałem Polaków. W jednym z przypadków młody Polak miał awanturować się w takim stopniu, że świadkowie zdarzenia widzieli już pole do rękoczynów. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: TVP Info

Następny artykuł