Turysci.pl
TVP informuje o godzinie policyjnej

Fot. Pixabay.com fernandozhiminaicela

TVP potwierdziła: godzina policyjna od 23 do 5 rano. Kolejny kraj wprowadza obostrzenia, turyści powinni odwołać wyjazdy

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

TVP potwierdza informacje o wprowadzeniu godziny policyjnej. Turyści, którzy mieli w planach wyjazd, mogą być zawiedzeni. Ograniczone godziny poruszania się po mieście wywołały niezadowolenie.

TVP przekazała informacje, których nigdy nie chcieliśmy usłyszeć. W całej Europie rośnie liczba zakażeń, a wraz z nimi pojawiają się kolejne ograniczenia. Polska zamknęła się już niemal całkowicie, turyści nie mają wielu możliwości wyjazdu i korzystania z atrakcji.

TVP przekazała informacje o ograniczeniach

Na Cyprze ogłoszono właśnie wprowadzenie godziny policyjnej. Jak poinformował minister zdrowia, Konstantinos Ioannu, będzie ona obowiązywała od 23 wieczorem do 5 rano. To ograniczy możliwość spotykania się i wspólnej zabawy zarówno mieszkańcom, jak i turystom.

- Rada Ministrów postanowiła wprowadzić nadzwyczajne środki ostrożności, mające na celu zapobieżenie wybuchowi pandemii na całym Cyprze oraz ograniczenie liczby zachorowań w regionach, gdzie zanotowano ich wzrost” – powiedział minister cytowany przez TVP Info.

Ograniczenie zostało wprowadzone już dziś, 5 listopada i będzie obowiązywało do poniedziałku 30 listopada. Władze Cypru mają nadzieję, że to pomoże w ograniczeniu transmisji koonawirusa i przyczyni się do spadku liczby zakażeń.

- Przebywanie na zewnątrz między godz. 23 a 5 będzie zabronione między 5. a 30. listopadem. Wyjątkiem będą jedynie osoby potrzebujące medycznej pomocy i ludzie, którzy w tych godzinach pracują - dodał minister cytowany przez TVP Info.

Ograniczeń jest więcej

Wszystkie lokale gastronomiczne na wyspie mogą być otwarte maksymalnie do 22:30, by każdy zdążył wrócić do domu czy hotelu. Maksymalna liczba osób przebywających w pomieszczeniach zamkniętych została ograniczona do 75, a na zewnątrz do 150. Przy jednym stole jest miejsce tylko dla 6 osób.

Limitem zostały objęte także msze w kościołach. W tym samym czasie będzie mogło w nich uczestniczyć maksymalnie 75 osób. Maseczki będą obowiązkowe w przestrzeniach zamkniętych, ale też na świeżym powietrzu.

Wyjazdy turystyczne nie są wskazane

Turyści powinni zwrócić uwagę także na godziny seniorów, które zostały wprowadzone na okres do 15 stycznia 2021 r. Podobnie jak w Polsce, zostały one wprowadzone w sklepach spożywczych, warzywniakach i sklepach rzeźniczych. Mogą z nich skorzystać osoby po 65 roku życia.

Na razie przylot na Cypr jest dla Polaków możliwy, jeśli przedstawią negatywny wynik testu na koronawirusa. Należy go wykonać nie wcześniej niż na 72 godziny przed podróżą. To jednak może się zmienić, jeśli liczba zakażeń w Polsce nadal będzie wzrastać w takim tempie, jak obecnie. 

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyjazdy w celach turystycznych, ponieważ wiąże się to z ryzykiem zakażenia. W każdej chwili możemy się spodziewać zamknięcia granic, co wiąże się z pozostaniem za granicą i problemami z powrotem.

Źródło: TVP Info

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >