"Milionerzy" w TVN - pytanie o miejscowość

Screen/TVN/Milionerzy

Dostał pytanie za 500 tys. zł w Milionerach. Nawet zapaleni turyści by mieli problem

21 Lipca 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

TVN to jedna z trzech najpopularniejszych telewizji w Polsce. Stacja słynie z programów rozrywkowych. Jednym z nich jest teleturniej "Milionerzy", który uważany jest za njeden z najlepszych w kraju. Ostatnio pojawiło się tam pytanie, które związane jest z turystyką. Usłyszał je Dawid Tusiński, który grał o 500 tysięcy złotych. Jak ono brzmiało? 

"Milionerzy" w TVN. Pytanie za 500 tysięcy

Uczestinik programu usłyszał następujące pytanie: Która miejscowość słynie z produkcji koronkowych stringów? Tusiński miał do wyboru cztery odpowiedzi. Były to:

A - Koniaków

B - Konin

C - Kurozwęki

D - Chudolipie

Pytanie okazało się dla mężczyzny kłopotliwe. Niestety, nie mógł skorzystać z koła ratunkowego, ponieważ ostatnie wykorzystał przy pytaniu za 250 tysięcy złotych. Uczestnik postanowił nie ryzykować straceniem dużej sumy pieniędzy i zrezygnował z dalszego uczestnictwa, tym samym zabierają ćwierć miliona. Po zakończeniu gry prowadzący Hubert Urbański powiedział, która odpowiedź była poprawna. Był to wariant A, czyli Koniaków. 

Słynna miejscowość na południu

Koniaków to turystyczna miejscowość, która położona jest w województwie śląskim. Miejsce słynie z ręcznych robótek, szczególnie z koronek. Tradycja ma swój początek w XIX wieku. Wtedy tworzono tam głównie obrusy, firanki i serwety. Później pojawiła się też biżuteria oraz bielizna. Okazało się, że niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się koronkowe stringi. O innym pytaniu turystycznym w "Milionerach" można przeczytać tutaj.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wirtualna Polska