TVN o restrykcjach dla turystówUnsplash / Claudio Schwarz

TVN: Będzie nowy obowiązek, zaostrzają przepisy przez pandemię. Za granicą sytuacja jest coraz gorsza, będą kłopoty na granicach

TVN przekazało informacje, które zainteresują wielu turystów. Z powodu pandemii koronawirusa zaostrzono kolejne przepisy. Chodzi o jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Nowa decyzja będzie sporym utrudnieniem.

TVN to media, które poinformowały o nowych przepisach wprowadzonych przez jedno z popularnych wśród Polaków państw. Trzeba przygotować się na duże utrudnienia. Plany wakacyjne mogą zostać pokrzyżowane w ostatniej chwili. O jakim kraju mowa?

TVN informuje turystów. Nowe przepisy

Państwo, które wprowadziło nowe zasady to uwielbiana przez Polaków Hiszpania. Nowe reguły zostały wprowadzone z powodu drugiej fali pandemii koronawirusa, która aktualnie panuje na świecie. Co trzeba zrobić, aby przedostać się przez hiszpańską granicę?

Hiszpańskie władze podjęły decyzję, że na teren Hiszpanii zostaną wpuszczone tylko te osoby, które okażą test na obecność koronawirusa z negatywnym wynikiem. Co więcej, musi on być wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem.

Aktualnie wszyscy ci, którzy podróżują do do Hiszpanii drogą powietrzną muszą wypełnić formularz sanitarny, dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację Spain Travel Health-SpTH. Wygenerowany kod QR trzeba pokazać na lotnisku.

W każdym momencie podróży pasażer będzie mógł zostać poproszony przez personel o przedstawienie wyniku testu na obecność SARS-CoV-2. Do tego zaświadczenie musi być w języku angielskim lub hiszpańskim. Dokument po polsku nie zostanie zaakceptowany.

Jeśli formularz nie zostanie wypełniony drogą elektroniczną, konieczne będzie złożenie go w formie papierowej przed wejściem na pokład samolotu. W takim przypadku należy dołączyć oryginalny dokument potwierdzający wykonanie testu.

- Poprosimy linie lotnicze o współpracę i sprawdzenie testów PCR podróżnych przed wejściem na pokład - powiedział minister zdrowia Salvador Illa, cytowany przez agencję prasową Reuters.

Hiszpański minister wyjaśnił, że nowe zasady będą dotyczyły osób podróżujących z krajów Unii Europejskiej, w których poziom infekcji w ciągu ostatnich 14 dni przekroczy 50 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców, a ponad 4 procent wszystkich testów daje pozytywne wyniki.

Takie same reguły zostaną zastosowane wobec osób przyjeżdżających z krajów spoza Unii Europejkiej. Mowa o państwach, w których w ciągu ostatnich 14 dni zostanie wykrytych ponad 150 przypadków zakażeń COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców.

Przypominamy, że wybierając się w podróż samolotem należy pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa wynikających z pandemii. Każda linia ma własne zasady, z którymi trzeba się zapoznać przed lotem. Raczej w każdym przypadku jest to na pewno zakrywanie nosa i ust. Niestosowanie się do restrykcji grozi konsekwencjami.

Źródło: TVN24 BiS

Następny artykuł