Turysci.pl
turystyka domagają się

Fot. Wikimedia Commons/nucek

Oburzające sceny na polskich plażach. Polacy domagają się zmian. Kuriozum

22 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Turystyka uprawiana przez wielu Polaków może się zmienić. Duża część społeczeństwa nie akceptuje sytuacji, do których często dochodzi na plażach i domaga się zmian. To co, jedni uważają za swobodę i brak kultury wstydu, drudzy postrzegają ja

Turystyka może zostać uregulowana nowymi przepisami. Dotyczy to przede wszystkim formy, w jakiej Polacy wypoczywają na plażach. W nadmorskich kurortach pojawia się wiele rodzin z dziećmi. Natomiast wśród rodziców można wyodrębnić dwie grupy. Jedni pozwalają swoim dzieciom na beztroskie bieganie bez ubrań, natomiast drudzy uważają, że jest to zachowanie nieodpowiednie. Obie grupy przedstawiają swoje argumenty.

Większości turystyka kojarzy się ze swobodnym wypoczynkiem. Na nadmorskich plażach widok dzieci biegających na golasa nie jest niczym osobliwym. Wielu rodziców pozwala na to, aby najmłodsi wypoczywali nad wodą nieskrempowani. Natomiast części Polaków takie sceny przeszkadzają. Niektórzy wskazują nawet, że to może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Turystyka: czy dzieci powinny biegać nago?

Zdaniem wielu rodziców turystyka nie powinna przebiegać w atmosferze wstydu i skrępowania. Opiekunowie, którzy pozwalają swoim dzieciom biegać po plaży nago twierdzą, że to zdrowe i wygodne. Oprócz tego wskazują, że nakazywanie dzieciom ubierania się na plaży wiąże się z podtrzymywaniem kultury wstydu i wychowywaniem najmłodszych właśnie w takim poczuciu. Przeciwnicy takiego podejścia mają jednak swoje argumenty.

- W tych czasach należy uważać i dzieci ubierać, ale nie ma przepisów i trzeba to pozostawić rodzicom do zadecydowania - słowa jednej z turystek we Władysławowie cytuje Wirtualna Polska.

Chociaż swobodna turystyka według wielu Polaków jest normą, to przeciwnicy widoków dzieci biegających nago na plażach, uważają, że to może być okazja dla pedofilów. Inni wskazują też zagrożenie zdrowia. Co ciekawe, jak informuje WP, w badaniu przeprowadzonym dla portalu o2.pl ponad połowa respondentów wyraziła chęć dostosowania przepisów prawa.

Czy turystyka ulegnie zmianom przepisów? Jak dotąd nie wiadomo, czy rząd planuje rozpoczęcie rozmów w tej sprawie. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o bardzo poważnych ostrzeżeniach, które dotyczą prawie połowy kraju.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >
Sanepid pracuje nad obostrzeniami dla podróżujących z Indii

Polska

Sanepid zapowiada obostrzenie dla osób podróżujących z Indii i Brazylii

Czytaj więcej >
4 akcje ratowników TOPR w pół godziny

Polska

Pracowity dzień ratowników TOPR. Cztery akcje w pół godziny

Czytaj więcej >

Polska

Nowy rozkład PKP. Część pociągów zmienia trasę już w ten weekend

Czytaj więcej >