milionerzy 40 tysięcyFot. youtube.com/ tvnpl

Pytanie za 40 tysięcy w "Milionerach" rozśmieszyło turystów. Uczestniczka aż westchnęła, nie miała pojęcia

Turyści z całą pewnością bez zastanowienia odpowiedzieliby na pytanie za 40 tysięcy. Uczestniczka miała jednak z nim spory problem i musiała skorzystać z koła ratunkowego. Udzielając odpowiedzi aż wstrzymała oddech, Hubert Urbański już wiedział.

Turyści mogli być bardzo miło zaskoczeni pytaniem, które pojawiło się w wyemitowanym 27 października odcinku "Milionerów". Dotyczyło ono bowiem uwielbianych wakacyjnych kierunków podróżników. Uczestniczce jednak nie było do śmiechu.

Turyści odnaleźliby się w Milionerach

Milionerzy są jednym z najpopularniejszych programów TVN. Uczestnicy mają za zadanie odpowiedzieć na 12 pytań z różnych dziedzin. Program gromadzi przed telewizorami tłumy widzów, którzy również mogą sprawdzić własną wiedzę.

Program gromadzi przed telewizorami niemal dwumilionową publiczność, a popularność "Milionerów" przyciąga kolejnych uczestników. Niestety niewielu się udało dotrzeć do finału, a główna wygrana padła tylko trzy razy.

Podczas odcinka wyemitowanego 27 października padło pytanie, które turystom nie sprawiłoby pewnie żadnej trudności. Jak się okazuje, uczestniczka miała z nim dużo większy kłopot niż można by było przypuszczać.

Nowy Jork, Berlin i Wenecja - wszystkie trzy mają:

  • A: lotnisko im. Kennedy'ego,
  • B: jedno z muzeów Guggenheima,
  • C: most Królowej Wiktorii,
  • D: niebieskie tramwaje.

Uczestniczka niestety nie znała poprawnej odpowiedzi na to pytanie i zdecydowała się na wykorzystanie jednego z kół ratunkowych - "pół na pół". Po losowym wyeliminowaniu dwóch błędnych odpowiedzi zostały odpowiedzi "lotnisko im. Kennedy'ego" oraz "jedno z muzeów Guggenheima".

- Mój syn kazałby mi zrobić wyliczankę w tej chwili - skomentowała uczestniczka programu która w dalszym ciągu nie potrafiła udzielić odpowiedzi. Zdecydowała się jednak zaryzykować kwotę 40 tysięcy i zaznaczyć jeden z wariantów.

Słynne lotnisko imienia Johna Fitzgeralda Kennedy'ego znajduje się w Nowym Jorku. Patronem portu lotniczego w Wenecji jest z kolei podróżnik Marco Polo. Berlin natomiast ma trzy lotniska, jednak żadne z nich nie nosi imienia tego amerykańskiego prezydenta.

Wielu uważa, że muzea Guggenheima to najmocniejsza marka w świecie sztuki, ale i architektury. Wnętrza obiektów i ich zasoby od lat pobudzają wyobraźnię turystów udających się zarówno do Nowego Jorku, Berlina i Wenecji, a także Bilbao i Abu Dhabi. Prawidłową odpowiedzią jest zatem odpowiedź B.

Uczestniczka programu wahając się zaznaczyła odpowiedź B. Przez cały czas nie będąc jednak pewną swojej odpowiedzi. Wielka była zatem jej radość po wiadomości Huberta Urbańskiego, że zgarnęła właśnie 40 tysięcy i walczy dalej o milion.

Źródło: WP

Następny artykuł