Turyści muszą uważać. Rekord zimnaPixabay.com/ mertxegranena

Zamknięto dostęp do gór. W Hiszpanii padł rekord zimna, pogoda może być niebezpieczna

Turyści, którzy przebywają w Hiszpanii muszą być ostrożni. W popularnym kraju wśród osób z naszego kraju dochodzi do załamania pogody. Kilkadziesiąt dróg zostało zablokowanych z powodu opadów śniegu. Nie ma też dostępu do szlaków górskich. Władze proszą o niewychodzenie z domów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaką temperaturę odnotowano w Hiszpanii
  • Z jakimi utrudnieniami trzeba się zmagać
  • Jakie niebezpieczeństwo nadejdzie w tym tygodniu

Turyści spędzający zimowy urlop w Hiszpanii powinni być ostrożni. W ostatnich dniach intensywne opady śniegu spowodowały duże utrudnienia. Potwierdzono nawet śmierć dwóch osób. Można też zauważyć duże komplikacje w ruchu drogowym.

Turyści w niebezpieczeństwie. Pogoda w Hiszpanii

Państwo na Półwyspie Iberyjskim z niskimi temperaturami zmaga się już od kilku dni, jednak w środę doszło do przełomowego momentu. Odnotowano nową, najniższą temperaturę powietrza w historii tego miejsca.

W środę termometry pokazały -34,1 stopni Celsjusza. Dotychczasowym rekordem były -32 stopnie Celsjusza. Został on odnotowany w katalońskiej miejscowości Lago Gento w 1956 roku. Nowy rekord został pobity także w tej części Hiszpanii.

Środowy rekord odnotowano w miejscowości Clot de la Llanca, w którym znajduje się stacja meteorologiczna. Jednak nie tylko niskie temperatury są problemem dla osób przebywających w Hiszpanii.

Wielkie oburzenie nad polskim morzem. Rząd szykuje nową pomoc dla turystyki, ale możliwe że tylko dla południa PolskiWielkie oburzenie nad polskim morzem. Rząd szykuje nową pomoc dla turystyki, ale możliwe że tylko dla południa PolskiCzytaj dalej

Od piątku można tam zaobserwować intensywne opady śniegu. Spowodowało to ogromne utrudnienia w przemieszczaniu się. Łącznie zablokowanych zostało około 80 dróg krajowych, które zostały zasypane przez śnieg.

Niestety, atak zimy ma już swoje ofiary. Od piątku trwała akcja ratunkowa mająca na celu odnalezienie dwóch mężczyzn, którzy sterowali pługiem w stanie Asturia. Ciało jednego z nich znaleziono w ciągu doby. Pisaliśmy o tym tutaj. Teraz władze Asturii potwierdziły, że drugi z kierowców także nie żyje. Obaj Hiszpanie zginęli w wyniku zasypania pługa przez lawinę śnieżną.

Obrazy Turysci.pl

Pług pod lawiną, fot. twitter.com/DelGob_Asturias (screen)

Takie warunki pogodowe to zła wiadomość dla turystów. Zablokowane drogi to utrudnienia w podróżowaniu. Dodatkowo trzeba pamiętać, że w związku z ostatnimi obostrzeniami w niektórych częściach Hiszpanii obowiązuje zakaz przemieszczania się pomiędzy prowincjami. Hiszpańskie władze proszą o niewychodzenie z domów, jeżeli nie ma takiej potrzeby.

Na lepsze warunki atmosferyczne powinni poczekać też ci, którzy wybierają się w hiszpańską część Pirenejów. Władze stanowczo odradzają wychodzenie w góry, tym bardziej, że ogłoszono zagrożenie lawinowe. Dodatkowo zamknięto dostęp do niektórych szczytów.

Nadciąga huragan

Osoby, które przebywają w Hiszpanii powinni także zapoznać się z ostatnimi prognozami. Eksperci uważają, że ochłodzenie w ostatnich dniach to zapowiedź nadejścia huraganu Filomena. Może przyjść już nawet w czwartek. Szczególnie powinny uważać osoby z Madrytu oraz prowincji Kastylia-La Mancha.

Hiszpania to kraj, który z pewnością warto odwiedzić, kiedy pozwolą na to warunki atmosferyczne oraz epidemiologiczne. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Można zwiedzić niesamowite zabytki, zdobyć europejskie szczyty oraz opalać się na najlepszych plażach. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Obrazy Turysci.pl

Kastylia-La Mancha, fot. pixabay.com/ photovalery

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Onet

Następny artykuł