Turysci.pl
kaputas-2519481 1280

fot. Pixabay/ sulox32

Turcja znosi obowiązek testowania dla zaszczepionych i ozdrowieńców

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turcja od 1 czerwca zniosła obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa dla ozdrowieńców i osób zaszczepionych. Według Fly4Free wkrótce obowiązek ten może zostać zniesiony dla wszystkich podróżnych z Polski.

Turcja może stać się hitem tegorocznych wakacji. Od wczoraj zniesiono tam obowiązek testowania dla części podróżnych. Władze kraju mogą iść jednak o krok dalej.

Turcja znosi obowiązek testowania dla niektórych turystów

Od 1 czerwca na granicy tureckiej nie jest już wymagane przedstawienie negatywnego wyniku testu na koronawirusa od ozdrowieńców. Muszą jednak potwierdzić, że od zakończenia choroby nie upłynęło więcej niż sześć miesięcy.

Testować nie muszą się również osoby zaszczepione przeciw COVID-19. Takie osoby muszą przyjąć obie dawki lub jedną w przypadku szczepionki jednodawkowej. Musi jedna upłynąć przynajmniej 14 dni od momentu pełnego zaszczepienia.

Wczoraj weszły w życie również nowe zasady dla osób, które nie są zaszczepione ani nie chorowały na koronawirusa, które w dalszym ciągu są zobowiązane do przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

image (5)

Lawina na Kozim Wierchu porwała 2 turystów. TOPR w akcji

CZYTAJ DALEJ

Nowością jest jednak, że nie muszą obowiązkowo wykonywać testu PCR, ale dopuszczalny jest też test antygenowy, wykonany nie później niż 48 godzin przed przylotem. Warto dodać, że ten drugi jest zdecydowanie tańszy.

Polacy mogą już korzystać z nowych zasad, jednak zmiany nie dotyczą wszystkich krajów. Do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wciąż zobligowani są wszyscy przybywający m.in. z Wielkiej Brytanii, Iranu, Egiptu czy Singapuru.

Według portalu Fly4Free możliwe jest, że już niedługo Turcja może całkowicie znieść obowiązek testowania się dla turystów z Polski. Od 15 maja turyści z 16 krajów nie muszą już przedstawiać żadnego zaświadczenia

Chociaż Polska wtedy nie znalazła się na tej liście, w zeszłym tygodniu doszło do spotkania przedstawicieli obu krajów, podczas których jednym z poruszonych tematów miało być właśnie zwolnienie Polaków z obowiązku testowania się.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >
Roztoczański Park Narodowy zamknięty

Świat

Zamykają Roztoczański Park Narodowy, występuje potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów. Wiadomość od władz rezerwatu

Czytaj więcej >
Trzęsienie ziemi w Chinach

Świat

Dwa trzęsienia ziemi w Chinach. 3 ofiary śmiertelne, 28 rannych

Czytaj więcej >
Nagrania z Chin pokazują, jak wielu turystów wybrało się na urlopy

Świat

Chińscy turyści ruszyli na urlopy. Największe atrakcje oblegane przez tłumy

Czytaj więcej >