Turysci.pl
kaputas-2519481 1280

fot. Pixabay/ sulox32

Turcja znosi obowiązek testowania dla zaszczepionych i ozdrowieńców

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turcja od 1 czerwca zniosła obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa dla ozdrowieńców i osób zaszczepionych. Według Fly4Free wkrótce obowiązek ten może zostać zniesiony dla wszystkich podróżnych z Polski.

Turcja może stać się hitem tegorocznych wakacji. Od wczoraj zniesiono tam obowiązek testowania dla części podróżnych. Władze kraju mogą iść jednak o krok dalej.

Turcja znosi obowiązek testowania dla niektórych turystów

Od 1 czerwca na granicy tureckiej nie jest już wymagane przedstawienie negatywnego wyniku testu na koronawirusa od ozdrowieńców. Muszą jednak potwierdzić, że od zakończenia choroby nie upłynęło więcej niż sześć miesięcy.

Testować nie muszą się również osoby zaszczepione przeciw COVID-19. Takie osoby muszą przyjąć obie dawki lub jedną w przypadku szczepionki jednodawkowej. Musi jedna upłynąć przynajmniej 14 dni od momentu pełnego zaszczepienia.

Wczoraj weszły w życie również nowe zasady dla osób, które nie są zaszczepione ani nie chorowały na koronawirusa, które w dalszym ciągu są zobowiązane do przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

image (5)

Lawina na Kozim Wierchu porwała 2 turystów. TOPR w akcji

CZYTAJ DALEJ

Nowością jest jednak, że nie muszą obowiązkowo wykonywać testu PCR, ale dopuszczalny jest też test antygenowy, wykonany nie później niż 48 godzin przed przylotem. Warto dodać, że ten drugi jest zdecydowanie tańszy.

Polacy mogą już korzystać z nowych zasad, jednak zmiany nie dotyczą wszystkich krajów. Do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wciąż zobligowani są wszyscy przybywający m.in. z Wielkiej Brytanii, Iranu, Egiptu czy Singapuru.

Według portalu Fly4Free możliwe jest, że już niedługo Turcja może całkowicie znieść obowiązek testowania się dla turystów z Polski. Od 15 maja turyści z 16 krajów nie muszą już przedstawiać żadnego zaświadczenia

Chociaż Polska wtedy nie znalazła się na tej liście, w zeszłym tygodniu doszło do spotkania przedstawicieli obu krajów, podczas których jednym z poruszonych tematów miało być właśnie zwolnienie Polaków z obowiązku testowania się.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Emirates przywraca codzienne połączenia Warszawa-Dubaj. Powrót rozkładu lotów sprzed pandemii

Czytaj więcej >

Świat

Kilkaset wstrząsów w ciągu doby na Wyspach Kanaryjskich. Naukowcy ostrzegają przed zwiększoną aktywnością wulkanu

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Samolot rozbił się i zapalił. Cztery osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

Czytaj więcej >

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >