Turysci.pl
turcja ograniczenia

fot. Unsplash/ Mikita Yo

Turcja wprowadziła nowe ograniczenia. Turyści zagraniczni będą z nich wyłączeni

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turcja zdecydowała się na wprowadzenie nowych restrykcji, m.in. godziny policyjnej, w związku z trudną sytuacją epidemiczną. Ograniczenia nie dotkną jednak zagranicznych turystów.

Turcja wprowadziła pełny lockdown, jednak nie dla zagranicznych turystów. Ci mogą bez problemów przemieszczać się w czasie godziny policyjnej, o ile mają przy sobie paszport. Sytuacja epidemiczna w Turcji jest trudna.

Turystów w Turcji nie obejmą nowe restrykcje

Z powodu wzrostu liczby infekcji koronawirusem, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wprowadził w całym kraju pełny lockdown. Obowiązywać będzie on od czwartku 29 kwietnia, do 17 maja. Wprowadzono również godzinę policyjną w całym kraju, która trwać będzie od godz. 21 do 5.

Zagraniczni turyści, przebywających na obszarze Turcji w celach turystycznych, nie zostaną objęci jednak tymi restrykcjami. Muszą posiadać przy sobie jedynie ważny paszport.

Otwarte pozostaną również hotele i obiekty noclegowe, które nadal będą obsługiwać swoich gości, podobnie jak hotelowe restauracje. Natomiast pozostałe obiekty gastronomiczne, będą mogły serwować jedzenie tylko na wynos.

TPN zamyka szlaki dla skiturowców

TPN od 4 maja zamyka większość szlaków dla turystyki narciarskiej

CZYTAJ DALEJ

Zabronione zostaną również podróże między miastami. Z nowych ograniczeń wyłączony pozostanie jednak sektor spożywczy i przemysłowy. Nauka stacjonarna w szkołach zostanie również zawieszona.

Jak powiedział Edrogan, podróże między miastami wymagać będą odpowiedniego zezwolenia władz. Podkreślił, że liczy, że wprowadzenie lockdownu pozwoli na ograniczenie średniej dobowej zakażeń do poniżej 5 tys. do końca ramadanu.

Wzrost liczby zakażeń nastąpił po złagodzeniu na początku marca obostrzeń przeciwepidemicznych. Największy dobowy przyrost nowych zakażeń odnotowano 16 kwietnia. Zdiagnozowano wtedy ponad 63 tys. przypadków. Natomiast w niedzielę potwierdzono 39 tys. infekcji - podaje Reuters.

Pod koniec marca niektóre restrykcje epidemiczne zostały zaostrzone. Wtedy Erdogan zapowiedział, że w czasie ramadanu, trwający w tym roku od 13 kwietnia do 12 maja, będzie obowiązywać pełny lockdown w weekendy. Restauracje mają serwować jedzenie jedynie na wynos lub w formie dostawy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Facebook/ GOPR Beskidy

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >