Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Trzy kraje, jeden pociąg. Tę niezwykłą podróż odbędziesz za 39 złotych

Trzy kraje, jeden pociąg. Tę niezwykłą podróż odbędziesz za 39 złotych

podróż pociągiem Triest Rijeka
Fot. Shutterstock/AntonMaltsev

Nowe połączenie kolejowe, które proponują Koleje Słoweńskie, ma szansę odmienić oblicze europejskiej turystyki. To nie lada gratka dla osób, które nie lubią siedzieć w miejscu i chcą w czasie krótkiego urlopu zobaczyć jak najwięcej. Malownicza trasa, dwugodzinna podróż i niewiarygodnie tanie bilety. Kto się skusi na wyprawę przez Włochy, Słowenię i Chorwację?

Trzy kraje jednym pociągiem

Koleje Słoweńskie poinformowały, że otworzyły nowe połączenie kolejowe, które może szczególnie zainteresować . Pozwala na malowniczą wycieczkę przez Włochy, Słowenię i Chorwację i to jednym pociągiem! Do tego celu została wykorzystana linia kolejowa, która powstała 150 lat temu! Była to jedna z linii kluczowych dla cesarstwa Austro-Węgier.

Czytaj więcej: "Idzie sezon na oszustwa"? Po upadku biura podróży turyści są wściekli. Na co mogą liczyć tuż przed wakacjami?
 

Jeśli jednak liczyć na przejażdżkę parowozem z XIX wieku, nic z tego. Na tej trasie teraz kursują nowoczesne pociągi, które błyskawicznie przejeżdżają z jednego punktu do drugiego. Trasę z włoskiego miasta portowego Triest do chorwackiej Rijeki pokonują w dwie godziny! Pociąg kursuje od 24 kwietnia.

woman-traveller-ready-take-train.jpg
Fot. Freepik

Niezwykła wycieczka kosztuje zaledwie 39 zł

To naprawdę wyjątkowa okazja dla turystów, którzy nie lubią siedzieć w miejscu i chcą z plecakiem zwiedzić Europę. To też świetny pomysł na całodzienną wycieczkę dla tych, którzy urlop spędzają w Trieście, ale chcą zwiedzić Rijekę.

Czytaj więcej: Wraca kontrola na wszystkich granicach we Włoszech. Ryanair wydał pilny komunikat

Ta opcja jest szczególnie kusząca, ponieważ ceny są wyjątkowo niskie. Zaczynają się od… 8 Euro! A to oznacza, że w tę niezwykłą podróż można się udać za zaledwie 39 zł! Przejazd tą trasą gwarantuje niezwykłe widoki. Pociąg zatrzymuje się na czterech stacjach: Sežana, Divača, Pivka i Ilirska Bistrica. Ostatni przystanek wypada w Chorwacji, w mieście Rijeka.

Zaplanuj wycieczkę pociągiem Triest-Rijeka

Kiedyś Rijeka była kluczowym portem dla Austro-Węgier. Jej ciekawa historia i architektura przyciągają turystów z całej Europy. W zabytkowych budynkach mieszczą się kawiarnie, modne restauracje i galerie sztuki, które warto odwiedzić.

Rijeka może być także punktem wypadowym do zwiedzania Chorwacji. Łatwo dojedziesz stąd do wodospadów Krka, odwiedzisz kurorty wybrzeża Kvarneru i Półwyspu Istria albo zwiedzisz niezwykły Park Narodowy Risnjak.

Pociąg Triest-Rijeka kursuje każdego dnia o 7:50. Tuż przed 10 już jest w Chorwacji. Powrotny kurs wyrusza z Rijeki o 18:25. Idealnie, jeśli chcesz sobie zrobić jednodniową, szaloną wycieczkę w czasie wakacji!