trasy rowerowe w PolsceFot. Pixabay.com/papagnoc

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce. Dwie są naprawdę cudowne, znacie je?

Trasy rowerowe, które możemy znaleźć w Polsce, są naprawdę przepiękne. Wiele z nich zachwyca krajobrazami oraz różnorodnością. Znacie szlak Green Velo albo Szlak Nadmorski R-10? Fanom wycieczek na pewno się spodobają.

Trasy rowerowe w Polsce są wyjątkowo kuszące dla fanów dwóch kółek. Coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, którzy na koncie zjeżdżone mają już tysiące kilometrów. Ruch na świeżym powietrzu to czysta przyjemność i samo zdrowie, dlatego takie rozwiązanie bez wątpienia na wakacje wybierze wielu Polaków. Dwa szlaki rowerowe w naszym kraju szczególnie warto przejechać latem.

RMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożoneRMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożoneCzytaj dalej

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce

Szczególnie lubianą przez rowerzystów trasą w Polsce jest najdłuższy szlak Green Velo. To prawdziwe wyzwanie ciągnące się aż przez pięć województw na wschodzie kraju. Ma ponad 2000 kilometrów i był już wyzwaniem dla dziesiątek zawziętych turystów, którzy kochali aktywne spędzanie urlopu. Przejechać nim możemy przez województwo świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie, podlaskie oraz warmińsko-mazurskie.

Najbardziej tajemnicza wyspa świata. Nikt nawet nie wie, ilu jest na niej ludziNajbardziej tajemnicza wyspa świata. Nikt nawet nie wie, ilu jest na niej ludziCzytaj dalej

Po drodze zobaczyć możemy dziesiątki przepięknych i wyjątkowo ciekawych rzeczy. Natknąć możemy się na przepiękne cuda natury oraz zabytki, a cała trasa - wraz ze zwiedzaniem - z pewnością zająć może kilka tygodni. Oczywiście nikt nie każe nam przejechać go od początku do końca - możemy skrócić trasę i rozpocząć ją w dowolnym miejscu - i tak bez wątpienia będzie pięknie.

Dzisiaj grzeje: 1. Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjścia
2. Biedronka przedłuża hitową akcję. Do zdobycia nagrody warte nawet 3 tys. zł, czas tylko do soboty
3. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie

Drugą, szczególnie polecaną trasą w Polsce, jest tzw. Szlak Nadmorski R-10, czy Euro Velo 10. To naprawdę niesamowite wyzwanie, które rozciąga się daleko poza Polskę, ale w naszym kraju jest jeden z najpiękniejszych jego fragmentów. Cała trasa ma blisko 8000 km długości i prowadzi przez wszystkie, nadbałtyckie kraje. Polska część jednak ma tylko 600 km, a robi niesamowite wrażenie.

Mamy okazję pokonać tą trasą drogę od Świnoujścia do Gronowa. Przejazd polskiej części zajmie nam mniej czasu niż w przypadku Green Velo, po drodze jednak również podziwiać będziemy mogli wspaniałe miejsca. Na rowerzystów czekają popularne letnie kurorty, rybackie wsie oraz imponujące latarnie morskie. Jeśli dobrze zaplanujemy naszą podróż, bez wątpienia nie raz podziwiać będziemy cudowny zachód słońca nad Bałtykiem.

Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjściaKlamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjściaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potrzebujesz tylko 5 minut, by przygotować przepyszne ciasto "Śnieżka". Prosty przepis, a efekt zachwyci każdego
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Amerykańska firma ogłasza, że stworzyła szczepionkę na COVID-19. Ma mieć blisko 95 proc. skuteczności
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: WP

Następny artykuł