Turysci.pl
trasy rowerowe w Polsce

Fot. Pixabay.com/papagnoc

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce. Dwie są naprawdę cudowne, znacie je?

16 Listopada 2020

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Trasy rowerowe, które możemy znaleźć w Polsce, są naprawdę przepiękne. Wiele z nich zachwyca krajobrazami oraz różnorodnością. Znacie szlak Green Velo albo Szlak Nadmorski R-10? Fanom wycieczek na pewno się spodobają.

Trasy rowerowe w Polsce są wyjątkowo kuszące dla fanów dwóch kółek. Coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, którzy na koncie zjeżdżone mają już tysiące kilometrów. Ruch na świeżym powietrzu to czysta przyjemność i samo zdrowie, dlatego takie rozwiązanie bez wątpienia na wakacje wybierze wielu Polaków. Dwa szlaki rowerowe w naszym kraju szczególnie warto przejechać latem. 

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce

Szczególnie lubianą przez rowerzystów trasą w Polsce jest najdłuższy szlak Green Velo. To prawdziwe wyzwanie ciągnące się aż przez pięć województw na wschodzie kraju. Ma ponad 2000 kilometrów i był już wyzwaniem dla dziesiątek zawziętych turystów, którzy kochali aktywne spędzanie urlopu. Przejechać nim możemy przez województwo świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie, podlaskie oraz warmińsko-mazurskie. 

Po drodze zobaczyć możemy dziesiątki przepięknych i wyjątkowo ciekawych rzeczy. Natknąć możemy się na przepiękne cuda natury oraz zabytki, a cała trasa - wraz ze zwiedzaniem - z pewnością zająć może kilka tygodni. Oczywiście nikt nie każe nam przejechać go od początku do końca - możemy skrócić trasę i rozpocząć ją w dowolnym miejscu - i tak bez wątpienia będzie pięknie. 

Drugą, szczególnie polecaną trasą w Polsce, jest tzw. Szlak Nadmorski R-10, czy Euro Velo 10. To naprawdę niesamowite wyzwanie, które rozciąga się daleko poza Polskę, ale w naszym kraju jest jeden z najpiękniejszych jego fragmentów. Cała trasa ma blisko 8000 km długości i prowadzi przez wszystkie, nadbałtyckie kraje. Polska część jednak ma tylko 600 km, a robi niesamowite wrażenie. 

Mamy okazję pokonać tą trasą drogę od Świnoujścia do Gronowa. Przejazd polskiej części zajmie nam mniej czasu niż w przypadku Green Velo, po drodze jednak również podziwiać będziemy mogli wspaniałe miejsca. Na rowerzystów czekają popularne letnie kurorty, rybackie wsie oraz imponujące latarnie morskie. Jeśli dobrze zaplanujemy naszą podróż, bez wątpienia nie raz podziwiać będziemy cudowny zachód słońca nad Bałtykiem. 

Źródło: WP

Podobne artykuły

Podróżny powiedział, że ma bombę

Polska

Podróżny na lotnisku w Gdańsku powiedział, że ma bombę. Stanie przed sądem

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >