Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Turystyka > To właśnie tam Polacy spędzą majówkę. Faworyt zaskakuje
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 30.04.2024 11:01

To właśnie tam Polacy spędzą majówkę. Faworyt zaskakuje

Hiszpania nowe
fot. Marlena Kaczmarek

Eksperci z eSky.pl przeprowadzili analizę podróżniczych wyborów Polaków przed tegoroczną majówką. Jak się okazuje, co dziesiąty mieszkaniec kraju nad Wisłą wybierze się w tym czasie za granicę. Jeden kierunek szczególnie zaskakuje. 

Polacy pojadę na city breaki

- W tym roku city break w maju jest częściej wybieraną opcją niż zagraniczne wakacje: z krótkiego wypadu skorzystają dwie trzecie osób, które na majówkę wylecą za granicę. Wśród nich aż 55 proc. swoją podróż – w pakiecie lot plus hotel - odbędzie we Włoszech, przy czym najliczniej w Rzymie, Rimini, Mediolanie i sycylijskiej Katanii - tłumaczy Deniz Rymkiewicz, ekspert platformy podróży eSky.pl.

Ceny za trzydniowy pakiet lot + nocleg w Mediolanie startują od 460 zł, w Rzymie 580 zł, w Rimini 470 zł, a w Katanii 490 zł za osobę. 

Malta na majówkę

Sporym zaskoczeniem na drugim miejscu najchętniej wybieranych przez Polaków destynacji jest Malta. Eksperci podają, że "trzy dni na wyspie w formule lot plus hotel kosztują Polaków ok. 400 zł (Bugibba). Natomiast przelot i pobyt o jeden dzień dłużej to koszt blisko 640 zł i 740 zł odpowiednio w miastach Qawra i Sliem". 

- Dłuższe podróże w maju, czyli zaraz przed wysokim sezonem wakacyjnym, to skuteczny sposób na zaoszczędzenie nawet do kilkudziesięciu procent wartości identycznej podróży między lipcem a sierpniem. Tym bardziej że ciepłe temperatury na południu Europy już sprzyjają komfortowemu odpoczynkowi. Nie dziwi więc to, że w ostatnich latach coraz więcej osób organizuje wakacje właśnie w czasie majówki, wydłużając tym samym swój urlop dzięki dodatkowym dniom wolnym - dodaje Deniz Rymkiewicz.

City breaki w Paryżu i w Hiszpanii na majówkę

Na trzecim miejscu najpopularniejszych city breaków znalazł się Paryż (średnio ok. 570 zł/os), a na czwartym Hiszpania, głównie tamtejsze Lloret de Mar (430 zł) i Palma na Majorce (580 zł). 

Na dłuższe (powyżej trzech dni) wyjazdy majówkowe Polacy najchętniej stawiali na Hiszpanię. Np. sześciodniowy pobyt w Torremolinos niedaleko Malagi to koszt ok. 580 zł za nocleg i lot. 

Czytaj więcej: Pojechała z rodziną Flixbusem do Luksemburga. Koszmar zaczął się już w Warszawie