Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > To uzdrowisko będzie hitem tegorocznych wakacji. Na sezon przygotowało nowe atrakcje
Natalia Księżak
Natalia Księżak 04.06.2023 10:04

To uzdrowisko będzie hitem tegorocznych wakacji. Na sezon przygotowało nowe atrakcje

Muszyna
Fot.Facebook/Muszyna

Muszyna, nazywana też Miastem Ogrodów, to niewielka miejscowość lecznicza w malowniczej Dolinie Popradu. Do tego nieco zapomnianego uzdrowiska przyjeżdża coraz więcej turystów - nie tylko kuracjuszy, ale również rodzin z dziećmi. Przyciągają ich liczne atrakcje, z których większość jest darmowa i spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Kilka nowych zostanie otwartych już w te wakacje! 

Muszyna to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych sądeckich miejscowości. Jej położenie w górach Beskidu Sądeckiego zachęca do pieszych wędrówek. Na szlaku natrafić można na wiele ciekawostek przyrodniczych, takich jak przypominające małe wulkany, unikalne mofety. 

Atrakcje na weekend dla aktywnych

Liczne są również trasy rowerowe, z których najpiękniejsza i dostępna dla każdego rowerzysty, Velo Krynica, wiedzie wzdłuż malowniczych potoków Kryniczanki i Muszynki. W samym mieście również nie brakuje parków zdrojowych i ogrodów. 

Jeśli dodamy do tego bogatą historię, liczne zabytki i relaks w leczniczych basenach, Muszyna okazuje się idealnymi miejscem na weekend, a nawet na wakacyjny urlop.

Boom turystyczny i tłumy odwiedzających

Nic w tym dziwnego, że od kilku lat zainteresowanie Muszyną i jej atrakcjami stale rośnie. Na Zapopradziu, na dużych i małych czekają już baseny, zjeżdżalnie, park linowy, tory przeszkód czy gokarty. Coraz więcej odwiedzających zachwyca również zabytkowy rynek oraz drewniane łemkowskie cerkwie wpisane na listę UNESCO. 

Cieszy to nie tylko mieszkańców ale również władze miasta.” Muszyna na topie. Ogromna liczba turystów odwiedziła w weekend Muszynę. Dziękujemy za zaufanie. Cieszymy się, że przekonaliśmy aż tyle osób do odwiedzenia tego uroczego zakątka Polski” - mówi w rozmowie z Gazetką Krakowską Jan Golba, burmistrz Muszyny.

Nowe atrakcje Muszyny - widok z lotu ptaka i spacer z alpaką

Jednocześnie władze podkreślają, że to dopiero początek turystycznego boomu. Już w te wakacje pojawią się w okolicy nowe atrakcje. Obecnie trwają prace nad rekonstrukcją średniowiecznej warowni górującej nad miastem. 

Oprócz otwartego już tarasu widokowego, dostępne będą również mury obronne, zabytkowe budynki mieszkalne, studnia, most zwodzony oraz części baszty wraz z salami muzealnymi.
Do popularnych Ogrodów Sensorycznych i Tematycznych w Muszynie dołączą nowe w stylu chińskim i greckim. Pojawi się także ogród wiklinowy. 

Parki zdrojowe i ogrody są szczególnie lubiane przez najmłodszych. Można tu za darmo zobaczyć egzotyczne ptaki, daniele, a nawet zaprzyjaźnić się z alpaką! Przepiękną panoramę  na Muszynę i jej atrakcje, a także widok na odległe Tatry zapewni turystom nowa wieża widokowa na górze Manlik. Atrakcja zostanie otwarta jeszcze w tym roku