Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > To o 12:05 pokazały kamery we Władysławowie. Mało kto by się tego spodziewał
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 30.05.2024 12:39

To o 12:05 pokazały kamery we Władysławowie. Mało kto by się tego spodziewał

Turyści na plaży
Fot. Webcamera.pl

Polacy bardzo chętnie korzystają z wolnych dni od pracy i organizują choćby krótkie wycieczki. W tym roku Boże Ciało przypadło na czwartek, 30 maja. Niektórzy mogą dzięki temu pozwolić sobie na czterodniowy urlop. Gdzie wielu się udało? Oczywiście nad Bałtyk. We Władysławowie tłumy na plażach, jednak dziwić może jeden szczegół. 

Boże Ciało nad polskim morzem

Maj w tym roku wprost rozpieszcza ciepłą, słoneczną pogodą. Turystów nie brakuje zatem nie tylko w górach, ale i nad Bałtykiem. Właściciele obiektów noclegowych w nadmorskich kurortach zacierają ręce, bo klientów tylko przybywa.

W Boże Ciało, które jest dniem wolnym od pracy, Polacy udali się m.in. do Władysławowa. Niestety jak wiadomo, nad Morzem Bałtyckim pogoda potrafi być bardzo nieprzewidywalna. 

Wszystko zarejestrowały kamery we Władysławowie

Zamontowana obrotowa kamera HD przy wejściu numer 5 we Władysławowie ukazuje widok na miejską plażę. 30 maja o godzinie 12:05 tętniła życiem. Niektórzy spacerowali, inni opalali się na piasku. Nie zabrakło także gry w piłkę plażową.

To, co jednak może zdziwić, to fakt, że turystom ani trochę nie przeszkadza pogoda. Choć jest słonecznie, to termometry w południe pokazały zaledwie 17 st. Celsjusza. Wprawdzie na kąpiel w morzu mało kto się odważył, jednak z plażowania nikt nie ośmielił się zrezygnować.

Atrakcje we Władysławowie

Władysławowo to jeden z popularniejszych nad polskim morzem kurortem. Miejscowość i cała gmina słynie z pięknych i szerokich plaż, które ciągną się ponad 20 kilometrów. Sprzyja także sportom wodnym, ze względu na często wietrzną zatokę. Szczególnie popularna jest tam kultowa Aleja Gwiazd Sportu, a także odsłonięty w 2014 roku pomnik “Korona Himalajów”.

Gdy pogoda nad Bałtykiem nie sprzyja, można udać się do pobliskiego Lunaparku Sowińskiego, Domu Rybaka na taras widokowy, Muzeum Figur Woskowych, Motylarni w porcie, czy Latarni Morskiej w Rozewie.