Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > To nowy rekord Ryanaira. Ciężko uwierzyć, ile osób zabrał na pokład
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 05.09.2023 13:20

To nowy rekord Ryanaira. Ciężko uwierzyć, ile osób zabrał na pokład

Samolot Ryanair na lotnisku
Fot. Shutterstock

Znane linie lotnicze Ryanair ogłosiły, że sierpień br. był dla firmy najlepszym miesiącem w historii. Przewiózł wówczas 18,9 milionów pasażerów. Tymczasem, jak wyjawił minister turystyki w Portugalii, turystyka w kraju znacznie się polepszyła, dzięki czemu przychód wzrósł o 40 procent, porównując z sierpniem 2019.r

Jak tylko Ryanair ogłosił sierpień najlepszym biznesowo miesiącem w historii, minister turystyki w Portugalii ujawnił, jak znacznie poprawiła się liczba odwiedzających ten kraj. Świetnymi wynikami pochwalił się brytyjskiej gazecie.

600 tys. pasażerów dziennie. Ryanair bije rekordy

W sierpniu Ryanair przewiózł na pokładach swoich samolotów aż 18,9 milionów pasażerów. Dziennie to ok. 600 tys. podróżujących. To ogromna liczba, w porównaniu do poprzednich miesięcy. Co ciekawe, budżet tego przewoźnika zwiększył się o 4 miliony od czasów przed pandemią, a dokładnie zestawiając sierpień tego roku z sierpniem 2019 r.

Okazuje się, że ta liczba mogłaby być jeszcze wyższa, gdyby nie odwołanie 350 lotów, które miało miejsce 28 sierpnia. 

Turyści wybierają linie lotnicze Ryanair

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair już w czerwcu tego roku ogłosiły sukces firmy. Ilość pasażerów wyniosła wtedy nieco ponad 17,7 miliona. W lipcu z kolei pasażerów przybyło i Ryanair pobił kolejny rekord, który wyniósł 18,7 milionów pasażerów na pokładach swoich samolotów.

Teraz Ryanair po raz kolejny pochwalił się świetnymi wynikami, bowiem podróżnicy coraz częściej i chętniej decydują się na skorzystanie z usług irlandzkich linii lotniczych.

Kwitnie turystyka w Portugalii. To ogromny sukces

Dane, które przedstawił minister turystyki Portugalii, Nuno Fazenda, ujawniły skalę post-covidowego odbudowania turystyki w tym kraju.

Jak powiedział w brytyjskiej gazecie The Independent, w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2023 r., liczba odwiedzających Portugalię wzrosła o 10 procent,  porównując z 2019 r., dzięki czemu przychód z turystyki wzrósł o aż 40 procent.

“To był wzrost z dnia na dzień (...) pierwsze siedem miesięcy 2023 r. były najlepszymi miesiącami dla turystyki w Portugalii w historii” - zdradził Nuno Fazenda w The Independent.

Ogromną rolę odgrywa tutaj Wielka Brytania, która jest kluczowym źródłem przychodu dla Portugalii. Jak przyznał minister turystyki Nuno Fazenda, 60 procent Brytyjczyków decyduje się na kierunek Algarve, portugalskiego wybrzeża. Teraz jednak odkrywają inne równie ciekawe zakątki Portugalii i co ważne, coraz częściej odwiedzają kraj.