Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > To najmłodsza instruktorka narciarstwa. Nie uwierzycie, co potrafi!
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 03.02.2024 13:08

To najmłodsza instruktorka narciarstwa. Nie uwierzycie, co potrafi!

narty
Tiktok/Canva

W Austrii krąży powiedzenie, że niektóre dzieci potrafią jeździć na nartach jeszcze zanim nauczą się chodzić. Österreich Werbung, odnosi się do tego popularnego stereotypu, tworząc kampanię w mediach społecznościowych z udziałem trzyletniej Charlotte.

Została ona uznana za "najmłodszą instruktorkę narciarstwa w Austrii" i uczy dorosłych sztuki jazdy na nartach. Jej filmy zdobyły ogromną popularność na TikToku i Instagramie, przekraczając liczbę 50 milionów wyświetleń.

Najmłodsza instruktorka narciarstwa uczy nawet dorosłych!

W czasie, gdy zima uderza pełną mocą, Österreich Werbung wkracza na scenę z niepowtarzalną kampanią w sieci. Jej bohaterką jest trzyletnia Charlotte, znana jako "najmłodsza instruktorka narciarstwa w Austrii". W serii ponad 15 krótkich filmików odkrywa tajniki jazdy na nartach oraz inne zimowe przyjemności.

"Dzięki tej serii chcemy z przymrużeniem oka pokazać, co sprawia, że zima w Austrii jest tak wyjątkowa. Wspólne spędzanie czasu z rodziną, zabawa na śniegu, rozkoszowanie się kulinarnymi specjałami w górskim schronisku... Charlotte jest autentyczna i przekazuje treści z ogromnym wdziękiem! Fakt, że nasze trzylatki jeżdżą już na nartach, dodatkowo podkreśla kompetencje Austrii w kwestii zimowego wypoczynku" – mówi Astrid Steharnig-Staudinger, dyrektor zarządzająca Österreich Werbung.

3-latka uczy jazdy na nartach! Jest gwiazdą na stoku

Charlotte czasem prowadzi grupę dorosłych na stoku, czasem daje wskazówki bezpieczeństwa, a czasem po prostu delektuje się Germknödelem w schronisku - to jej idealny dzień na nartach!

Od połowy stycznia 2024 roku filmy z 3-latką miały 29 milionów wyświetleń na TikToku oraz 21 milionów wyświetleń na Instagramie. Charlotte stała się gwiazdą austriackich stoków. 

@visitaustria.official Ever tried skiing in chips style? 🍟 Charlotte, Austria's youngest ski instructor, got the tips! ⛷️ #skiing #skitutorial #chips #austriasyoungestskiinstructor #feelaustria ♬ Originalton - Visit Austria

Narty w Austrii

Narty w Austrii to doskonały pomysł dla każdego entuzjasty przygody na stoku! Bez względu na poziom umiejętności, każdy turysta może dopasować ofertę ośrodków narciarskich do swoich potrzeb. Ponadto, podróżując w austriackie Alpy, można cieszyć się malowniczymi krajobrazami, bogatą kulturą oraz delektować się wykwintnymi specjałami kuchni regionalnej. Poza stokiem czeka tam wiele atrakcji.

Austria jest znana w całej Europie z wysokiej jakości wyciągów, doskonale przygotowanych tras narciarskich, wykwalifikowanych patroli oraz służb ratunkowych. Jadąc na narty do Austrii wraz z rodziną trzeba pamiętać, że w przeciwieństwie do innych miejsc, dzieci poniżej 15 lat są zobowiązane do noszenia kasków ochronnych. Narciarstwo w Austrii gwarantuje więc nie tylko różnorodne trasy, ale także maksymalne bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych. Najpopularniejsze ośrodki narciarskie to: Schladming-Dachstein, Ischgl Silvretta Ski Arena, Obertauern oraz Saalbach Hinterglemm Leogang Skicircus.

Tagi: Austria Europa