Turysci.pl > Polska > To jedyne takie miejsce w Polsce. Zjeżdżają się tu nawet turyści z zagranicy
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 24.09.2023 19:38

To jedyne takie miejsce w Polsce. Zjeżdżają się tu nawet turyści z zagranicy

ZOO
Fot. Shutterstock/Tupungato

Wrocław skrywa mnóstwo atrakcji, a jedną z nich jest ZOO, które oferuje także zwiedzanie po Afrykarium, czyli pierwszym w Polsce oceanarium. Turyści chętnie odwiedzają to miejsce. Mają możliwość zobaczenia oceanarium “od kuchni” oraz poznania technologii odpowiedzialnych za jego działanie.

Odwiedzający mogą również uczestniczyć w pokazowym karmieniu płaszczek oraz rekinów.

Afrykarium w ZOO. Taka atrakcja tylko we Wrocławiu

To jedna z największych atrakcji Dolnego Śląska. Wrocławskie ZOO bowiem przyciąga wielu turystów z kraju, ale i z zagranicy. Zainteresowani tym kompleksem muszą jednak wiedzieć, że średnio spędza się tam około 4 godzin i każdego dnia tuż przed wejściem gromadzą się długie kolejki. Trudno się jednak temu. Zwierzęta, jakie można tam spotkać, u niejednego wzbudzą zachwyt.

Afrykarium otwarto na jesieni w 2014 roku i do dziś cieszy się ogromną popularnością. To pierwsze i jedyne na świecie oceanarium, w którym fauna i flora pochodzi z jednego kontynentu, czyli Afryki.

Afrykarium we wrocławskim ZOO oblegane przez turystów

W tej ogromnej przestrzeni turyści mogą zobaczyć m.in. basen rekinów, hipopotamów, manatów, krokodyli, kotików czy pingwinów. Do zwierząt kopytnych zaliczyć można takiny złote, dikdik, sitalungi. Ciekawostką jest, że niektóre z nich przyszły na świat właśnie we wrocławskim ZOO.

Turyści chętnie przybywają do ZOO także ze względu na liczne atrakcje. Zachęcają ich pokazy karmienia zwierząt, przejażdżki na kucach, park linowy, a nawet półkolonie dla dzieci. W przypadku Afrykarium zwiedzający mogą uczestniczyć w karmieniu płaszczek, czy rekinów. 

Bilety i godziny otwarcia Afrykarium we Wrocławiu

  • Bilet normalny 70 zł
  • Bilet ulgowy 60 zł (dzieci i uczniowie od 3. do 21 roku życia, emeryci, renciści osoby 
  • niepełnosprawne i posiadacze Wrocławskiej Karty Seniora)
  • Bilet studencki 65 zł
  • Bilet rodzinny 230 zł
  • Bilet grupowy normalny przy min. 15 osobach 60 zł/os.
  • Bilet grupowy ulgowy przy min. 10 osobach 50 zł/os.
  • Imienne karty roczne 120 zł - normalny, 80zł - ulgowy
  • Wstęp bezpłatny dla dzieci do lat 3 i seniorów po 75 roku życia

Afrykarium, jak i całe ZOO we Wrocławiu czynne jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 9:00 - 17:00. W piątek, sobotę, niedzielę i święta w godzinach 9:00 - 18:00.