Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Tłumy pod jedną z największych europejskich atrakcji. Trudno tu o dobre zdjęcie nawet o świcie
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 03.06.2023 14:58

Tłumy pod jedną z największych europejskich atrakcji. Trudno tu o dobre zdjęcie nawet o świcie

Włochy
fot. Canva/ TikTok @meghan.pruitt

Niektóre atrakcje turystyczne cieszą się naprawdę dużą popularnością. Z wielu względów przyciągają tłumy z całego świata, a turyści chętnie fotografują podziwiane obiekty. Pewne miejsca są tak oblegane, że trzeba czekać dobre kilka minut na zrobienie odpowiedniego zdjęcia.

Wraz z nadejściem cieplejszych dni w niektórych miejscach rozpoczął się sezon wakacyjny. W innych, trwa on cały rok. Mowa tu przede wszystkim o dużych europejskich miastach, do których turyści chętnie napływają w i poza sezonem na tzw. city breaki. 

Sagrada Familia w Barcelonie

Barcelona przez cały rok cieszy się popularnością wśród turystów. Zarówno latem, jak i zimą należy odczekać dobrą chwilę, by na spokojnie móc zrobić sobie zdjęcie na tle tamtejszej Sagrady Familii, choć i tak raczej nie unikniemy tłumów w tle. 

Inaczej sprawa ma się o świcie. Rano, tuż po wschodzie słońca okolice Sagrady są nie do poznania. Wielu turystów i miejscowych jeszcze śpi, stąd też jeśli chcecie zrobić dobre zdjęcie w Barcelonie, wówczas najlepiej jest wybrać się tam rankiem. Widoki zrekompensują wczesne wstawanie.

Fontanna di Trevi w Rzymie

Jak się okazuje, wczesne wstawanie żeby zobaczyć jakąś atrakcję turystyczną nie zawsze działa. Tiktokerka @meghan.pruitt przekonała się o tym na własnej skórze. Kobieta wraz z przyjaciółmi wybrała się wczesnym rankiem żeby podziwiać rzymską fontannę di Trevi. 

“Jest 6:40 i zmierzamy właśnie w stronę fontanny di Trevi w Rzymie. Mam nadzieję, że nie będzie tam bardzo tłoczno tak wcześnie rano. Zobaczymy” - rozpoczęła swoje nagranie.

Na miejscu okazało się, że mimo wczesnej pory, mnóstwo ludzi otoczyło monument. Na koniec swej wizyty tiktokerka rzuciła monetą do wody. Ten gest według wierzeń ma sprawić, że osoba powróci do Wiecznego Miasta.

Pułapki we Włoszech

Będąc w tak turystycznych miejscach jak Rzym czy Barcelona, należy uważać na pułapki na turystów. Jedną z najpopularniejszych są lodziarnie, gdzie w witrynach mieszczą się góry kolorowych deserów. Mimo, że wyglądają one apetycznie, w rzeczywistości nie są one najświeższe. Lodowi smakosze wskazują, że przysmaki te często leżą po kilka dni w ladzie, a ich skład jest bardzo wątpliwej jakości.