Turysci.pl > Na topie > Popularna pułapka na turystów. Coraz więcej takich rzeczy dzieje się też w Polsce
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 27.05.2023 14:34

Popularna pułapka na turystów. Coraz więcej takich rzeczy dzieje się też w Polsce

Włochy (zdjęcie poglądowe)
fot. Canva

Turyści za granicą są łatwym kąskiem dla nieuczciwych sprzedawców. Przyjezdni zazwyczaj spędzają w danej miejscowości zaledwie kilka dni, stąd też właściciele lokali nie zawsze przejmują się ich opiniami. Te miejsca lepiej omijajcie. 

Ile razy zdarzyło wam się być gdzieś na wczasach i zostać oszukanym w sklepie? A może postanowiliście zjeść w centrum, blisko jakiejś głównej atrakcji i jedzenie nie spełniło waszych oczekiwań? To niestety częsta praktyka.

Pułapki na turystów

Zazwyczaj w centrum dużych miast, tuż obok znanej atrakcji turystycznej znajduje się wiele kawiarni, restauracji czy budek z jedzeniem. Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że będzie skorzystanie z tamtejszej oferty będzie dobrym wyborem. Niestety, często prawda jest zupełnie inna.

Wiele lokali w centrum to tzw. pułapki na nieświadomych turystów. Ceny w nich są zwykle mocno zawyżone, a jedzenie marnej jakości. W końcu kto by się przejmował starał dla przyjezdnych, którzy prawdopodobnie i tak już więcej nie będą w danym miejscu i nie dadzą zarobić knajpie. Z tego względu polecamy sprawdzać opinie o restauracjach w internecie na różnych portalach tj. TripAdvisor oraz stołować się w lokalnych restauracjach.

Lody we Włoszech

Jedną z bardziej popularnych pułapek na turystów są lody. Będąc we Włoszech trudno oprzeć się widokom gór kolorowych i apetycznie wyglądających deserów.  Jak się okazuje, takich miejsc należy omijać. 

Tiktokerka @ciarainitaly opublikowała nagranie, by przestrzec przyjezdnych przed nieudanym zakupem. “Tutaj mamy przykład lodziarni, która sprzedaje sztuczne lody, które są pełne konserwantów, emulgatorów i innych syfów. Nawet nie podchodź do tych lodowych górek” - powiedziała w filmiku.

Tiktokerka wskazując na lodziarnie z górą upchanych obok siebie kolorowych deserów apelowała, by ich nie kupować. “Nawet nie podchodź do tych górek! Są dla ciebie po prostu złe. To nie są autentyczne włoskie lody, a jeśli sprzedawcy twierdzą inaczej, to kłamią, tylko spójrzcie” - dodała. Rzeczywiście, wielu turystów twierdzi, że tego typu lodowe “górki” nie należą do najświeższych, leżą w ladzie po kilka dni, a ich skład jest bardzo wątpliwej jakości. 

Lody w Polsce

W niektórych bardziej turystycznych miejscowościach w Polsce również można spotkać tego typu lodowe ekspozycje. Zalecamy ostrożność. Z naszego doświadczenia wiemy, że lody te są wypełnione sztucznymi barwnikami, nadmiarem cukru i tłuszczu, a także często nie smakują tak, jak powinny.

W Polsce coraz większą popularnością cieszą się lody rzemieślnicze, wówczas mamy pewność, że są one świeże i użyto do nich dobrych składników.