Titanic zrobił modelFot. Facebook.com/Przydatne informacje, które musisz znać

12-latek zbudował Titanica z klocków Lego. Odtworzył największy liniowiec w historii ze wszystkimi detalami

Titanic to historyczny liniowiec pasażerski, z którym wiąże się jedna z największych tragedii morskich. 12-latek z autyzmem zbudował model statku z klocków Lego. Dzieło dziecka robi imponujące wrażenie. Replika utalentowanego chłopca wiernie oddaje oryginał. Niesamowity wyczyn młodego człowieka, który w mediach robi furorę.

Titanic miał być chlubą Wielkiej Brytanii. Określany mianem „niezatapialnego” liniowiec pasażerski bił wszelkie rekordy. Niestety stał się częścią bardzo smutnej historii. Wiele lat po tragedii statek stał się inspiracją dla 12-latka z autyzmem. Chłopiec postanowił zbudować jego wierną replikę, używając klocków Lego. Efekt okazał się niesamowity, a wyczyn dziecka robi furorę w mediach społecznościowych.

12-latek z autyzmem zbudował Titanic z klocków Lego

Titanic i jego historia do dzisiaj inspirują ludzi na całym świecie. Na temat liniowca powstało wiele filmów – tych fabularnych i dokumentalnych – a wokół tragedii krąży już mnóstwo legend. Swoisty hołd złożył mu także 12-latek, który postanowił zbudować model z klocków Lego.

Model, który zbudował chłopiec, robi wrażenie z kilku powodów. Przede wszystkim rzuca się w oczy jego rozmiar – replika jest zauważalnie większa niż jej autor. W dodatku dziecko zadbało też o istotne szczegóły swojego Lego Titanica. Prawdopodobnie mnóstwo dorosłych osób nie byłoby w stanie zdobyć się na tyle cierpliwości i zaangażowania.

Titanic i jego historia

Titanic stworzony przez 12-latka robi furorę w mediach społecznościowych i zainteresował mnóstwo internautów. Jak widać, do dzisiaj legendarny liniowiec przyciąga wielu ludzi z całego świata. Wybudowany w 1909 roku statek miał być chlubą Wielkiej Brytanii. Niestety kilka lat później zatoną na morzu.

Do jednej z najsłynniejszych – choć nie największej – katastrof na morzu doszło w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku. Szacuje się, że tego wydarzenia nie przeżyło około 1500 osób. Liniowiec nie przetrwał zderzenia z olbrzymią górą lodową, co ujawniło wiele wad konstrukcyjnych jednostki.

Ta smutna historia była inspiracją dla reżysera Jamesa Camerona, który w 1997 roku stworzył hollywoodzką ekranizację poświęconą wielkiej katastrofie. Co ciekawe – firma OceanGate Expeditions ma umożliwić turystyczne wycieczki do najsłynniejszego wraku świata. Pierwsze z nich mają odbyć się w maju 2021 roku. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niezwykłym Gejzerze Fly w Stanach Zjednoczonych. To jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w USA.


źródło: Facebook.com/Przydatne informacje, które musisz znać

Następny artykuł