Turysci.pl
test na covid

Fot. pixabay.com/ igorovsyannykov

Wiemy, gdzie można lecieć bez testu i kwarantanny. Zostało niewiele miejsc na świecie

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Test na koronawirusa jest konieczny, gdy planujemy podróżować do większości krajów w Europie. A jak jest na świecie? Okazuje się, że jest niewiele miejsc, które nie wymagają żadnych dodatkowych dokumentów. Znacznie więcej kier

Osoby planujące wakacje muszą liczyć się z tym, że będą musiały wykonać test na koronawirusa lub odbyć obowiązkową kwarantannę. Ponadto do 14 lutego obowiązuje kwarantanna dla osób przekraczających granicę Polski, stanowiącą zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną granicę UE, samolotem, autobusem lub innym środkiem transportu zbiorowego.

Gdzie nie jest potrzebny test na koronawirusa?

Niestety, niewiele zostało państw, gdzie można podróżować bez konieczności okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Wśród nich znajdują się m.in. Albania, Bułgaria, Dominikana, Kostaryka, Szwajcaria, Szwecja, Czarnogóra, Portugalia kontynentalna. Mogą być jednak o tyle niekomfortowe kierunkiem, że na miejscu turystów czekają dodatkowe, surowe restrykcje.

Testowi już na miejscu poddawani są turyści podróżujący do Omanu. Ponadto obywatele Polski przy pobytach do 10 dni mogą skorzystać tam z bezpłatnej wizy. Na lotnisku należy okazać jednak okazać dokument podróży potwierdzający rezerwację hotelu oraz lotu powrotnego oraz uzupełniony Formularz Rejestracji Podróżnego (TRF) wraz z potwierdzeniem wniesienia opłaty. Należy tam również zainstalować aplikację Tarassud+ na telefon.

Miejsca, gdzie Polacy nie są objęci kwarantanną

Turyści wybierający się do Egiptu, muszą posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa. Można wykonać go jednak na dwa sposoby - w okresie 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu lub po przybyciu na lotnisko, kiedy portem docelowym jest Hurghada, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taba. Za takie badanie płaci się 30 dolarów, czyli ok. 110 zł.

Kwarantannie nie są poddani również turyści przybywający do Hiszpanii. Należy tam jednak okazać negatywny wynik testu na koronawirusa zrealizowanego w czasie 72 godzin przed terminem przyjazdu. Każdy podróżny musi również wypełnić w Internecie formularz sanitarny.

Osoby podróżujące na Maltę również zobowiązane są do wykonania testu PCR nie później niż 72 godziny przed przybyciem na miejsce. Ci, którzy nie będą posiadać wymaganego dokumentu, mogą zostać poddani badaniu po przylocie na miejsce i skierowani na kwarantannę.

Turyści wybierające się na Malediwy są natomiast zobowiązane do wykonania test na COVID-19 nie wcześniej niż 96 h przed podróżą. Z tego obowiązku zwolnione są jedynie niemowlęta (poniżej 1. roku życia). Należy również pamiętać o wypełnieniu deklaracji o stanie zdrowia 24 godziny przed podróżą.

Do niedawna turyści wybierający się do Chorwacji mogli zrobić to bez obowiązku okazania wyniku testu na koronawirusa, jednak teraz trzeba wykonać badanie. Wynik musi zostać okazany po przekroczeniu granicy i nie może być starszy niż 48 godzin. Osoby nieposiadające testu podczas przekraczania granicy, zostaną poddane badaniu na miejscu i skierowane na kwarantannę do otrzymania wyników.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Onet

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >