Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Terminy ferii 2024 w Polsce. Kto najszybciej uda się na zimowy wypoczynek?
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 12.11.2023 20:10

Terminy ferii 2024 w Polsce. Kto najszybciej uda się na zimowy wypoczynek?

Turyści
Fot Shutterstock_Pav-Pro Photography Ltd

Ferie zimowe to bez wątpienia jeden z najbardziej oczekiwanych okresów w roku, zaraz po wakacjach. Wielu wówczas planuje na ten czas wyjazd, czy to za granicę do ciepłych krajów, czy też stawia na polskie góry. Sprawdzamy, w jakich terminie wypadają ferie w każdym województwie.

Wiemy, kto będzie mógł jako pierwszy udać się na wypoczynek. 

Ferie zimowe 2023/2024. Te województwa zacznie ferie najszybciej

Uczniowie w roku szkolnym 2023/2024 niecierpliwie wyczekują okresu zimowego. Oprócz Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to będą mogli trochę odpocząć od nauki, zaraz pojawi się kolejna, znacznie dłuższa przerwa, bo aż dwutygodniowa.

Pierwszymi województwami, które najwcześniej rozpocznie ferie, będą: woj. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie. Ich przerwa będzie trwać od 15 do 28 stycznia 2024 r. 

Terminy ferii zimowych w Polsce

Zaraz po wyżej wymienionych województwach do wyjazdów mogą szykować się mieszkańcy województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Ich ferie potrwają od 22 stycznia do 4 lutego. W okresie od 29 stycznia do 11 lutego cieszyć się wolnymi dniami będą województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Jako ostatni będą mieszkańcy następujących polskich województw: woj. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Dla nich ferie rozpoczną się 12 lutego i potrwają do 25 lutego.

Gdzie spędzić ferie zimowe w Polsce? TOP 5 najlepszych miejsc

Choć nie brakuje takich, co zimą wolą uciekać do ciepłych, słonecznych krajów, to wciąż co roku na stoki narciarskie przybywają prawdziwe tłumy. Dla takich wycieczki w miejsca pokryte śniegiem to prawdziwy raj. Niezaprzeczalnie, najchętniej odwiedzanym podczas ferii miejscem jest Zakopane. Turyści dużo wcześniej muszą jednak rezerwować noclegi, bowiem hotele mają wówczas spore obłożenie.

W Polsce jednak jest wiele miejsc, gdzie można ciekawie i aktywnie spędzić czas, ale takie wypocząć i napawać się pięknem natury. Inne warte uwagi polskie destynacje to: Karpacz, Mazury, Jura Krakowsko-Częstochowska, Półwysep Helski oraz Białowieża.