Tatrzański Park Narodowy ważny komunikatFot. Pixabay.com/ anialaurman

Władze parku wydały ważny komunikat. Zmiany w obostrzeniach będą wyglądały inaczej

Tatrzański Park Narodowy właśnie wydał bardzo ważny komunikat. Władze zdecydowały się wprowadzić pewne zmiany w obostrzeniach. Turystów odwiedzających teren czekają nowe procedury. Ta decyzja może ucieszyć wielu podróżnych. Do komunikatu dołączono też specjalny apel. Jest oświadczenie szefa Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Publicznego.

Tatrzański Park Narodowy wydał ważne oświadczenie w sprawie ograniczeń, jakie niedługo pojawią się w wielu regionach. Komunikat ma związek z restrykcjami obowiązującymi w strecha żółtych i czerwonych. Wielu turystów ta decyzja może ucieszyć. Władze jednak zaapelowały do Polaków o zachowanie rozsądku i odpowiednie zachowanie, by ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Fatalne wieści od sąsiada Polski, służby nie dają sobie rady. Mieszkańcy i turyści drżą z obawFatalne wieści od sąsiada Polski, służby nie dają sobie rady. Mieszkańcy i turyści drżą z obawCzytaj dalej

Już w sobotę Tatrzański Park Narodowy znajdzie się w czerwonej strefie razem z całym powiatem tatrzańskim. Taki sam los czeka również Zakopane. Sytuacja związana z epidemią kronawirusa zmienia się w ostatnim czasie dynamicznie. Dzisiaj tj. 2 października padł nowy rekord, który wynosi ponad 2 tysiące nowych zarażeń, o czym poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Tatrzański Park Narodowy wydał komunikat w sprawie noszenia maseczek na szlakach

Chociaż czerwona strefa w sobotę obejmie Tatrzański Park Narodowy, władze wydały ważny komunikat, który może zadowolić turystów. Zgodnie z oświadczeniem osoby, które będą na terenie parku, nie będą musiały nosić maseczek ochronnych. Jednak zaapelowano, by Polacy zakrywali nos i usta w sytuacji, w której nie będzie możliwości zachowania dystansu społecznego.

Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego nie ma obowiązku noszenia maseczek, jednak rekomendujemy ich używanie, jeśli nie ma możliwości zachowania bezpiecznego dystansu społecznego - czytamy w komunikacie TPN w mediach społecznościowych.

Tatrzański Park Narodowy wyjęty z obowiązku noszenia maseczek

Tatrzański Park Narodowy jest jednym z miejsc, które zostały wyłączone z obowiązku zakrywania ust i nosa. Podobna sytuacja dotyczy lasów, rezerwatów i innych parków narodowych. Na terenie objętych czerwoną strefą hotele i pensjonaty pozostaną otwarte. Władze apelują jednak o szczególną ostrożność. Polska obecnie notuje wyraźny skok zachorowań.

- Strefa czerwona nie powoduje zamknięcia hoteli czy pensjonatów, ale apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności: noszenie maseczek, zachowanie dystansu, nie gromadzenie się w pomieszczeniach - słowa szefa Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Publicznego w powiecie tatrzańskim, pułk. Andrzeja Łęckiego cytuje RMF24.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy
2. Nie żyje gwiazda "M jak miłość", "07 zgłoś się" i "Dom". "Trudno uwierzyć, że już się nie spotkamy"
3. Polka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w Chinach

W związku ze wzrostem zachorowań przywrócono zakaz organizowania imprez masowych. Wesela zaplanowane w strefach czerwonych będą mogły być wyprawiane jedynie dla maksymalnie 50 osób. Zapowiedziano już możliwość przeprowadzania kontroli. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wielkiej niespodziance w Tatrach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. Słynne linie lotnicze właśnie potwierdziły. Smutne, współczujemy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Mikroskopijna suczka miała ogromny ciążowy brzuch. Podczas porodu wszyscy zbierali szczęki z podłogi

Źródło: RMF24

Następny artykuł