Turysci.pl
Tatrzański Park Narodowy ważny komunikat

Fot. Pixabay.com/ anialaurman

Władze parku wydały ważny komunikat. Zmiany w obostrzeniach będą wyglądały inaczej

2 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Tatrzański Park Narodowy właśnie wydał bardzo ważny komunikat. Władze zdecydowały się wprowadzić pewne zmiany w obostrzeniach. Turystów odwiedzających teren czekają nowe procedury. Ta decyzja może ucieszyć wielu podróżnych. Do komunikatu doł

Tatrzański Park Narodowy wydał ważne oświadczenie w sprawie ograniczeń, jakie niedługo pojawią się w wielu regionach. Komunikat ma związek z restrykcjami obowiązującymi w strecha żółtych i czerwonych. Wielu turystów ta decyzja może ucieszyć. Władze jednak zaapelowały do Polaków o zachowanie rozsądku i odpowiednie zachowanie, by ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Już w sobotę Tatrzański Park Narodowy znajdzie się w czerwonej strefie razem z całym powiatem tatrzańskim. Taki sam los czeka również Zakopane. Sytuacja związana z epidemią kronawirusa zmienia się w ostatnim czasie dynamicznie. Dzisiaj tj. 2 października padł nowy rekord, który wynosi ponad 2 tysiące nowych zarażeń, o czym poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Tatrzański Park Narodowy wydał komunikat w sprawie noszenia maseczek na szlakach

Chociaż czerwona strefa w sobotę obejmie Tatrzański Park Narodowy, władze wydały ważny komunikat, który może zadowolić turystów. Zgodnie z oświadczeniem osoby, które będą na terenie parku, nie będą musiały nosić maseczek ochronnych. Jednak zaapelowano, by Polacy zakrywali nos i usta w sytuacji, w której nie będzie możliwości zachowania dystansu społecznego.

Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego nie ma obowiązku noszenia maseczek, jednak rekomendujemy ich używanie, jeśli nie ma możliwości zachowania bezpiecznego dystansu społecznego - czytamy w komunikacie TPN w mediach społecznościowych.

Tatrzański Park Narodowy wyjęty z obowiązku noszenia maseczek

Tatrzański Park Narodowy jest jednym z miejsc, które zostały wyłączone z obowiązku zakrywania ust i nosa. Podobna sytuacja dotyczy lasów, rezerwatów i innych parków narodowych. Na terenie objętych czerwoną strefą hotele i pensjonaty pozostaną otwarte. Władze apelują jednak o szczególną ostrożność. Polska obecnie notuje wyraźny skok zachorowań.

- Strefa czerwona nie powoduje zamknięcia hoteli czy pensjonatów, ale apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności: noszenie maseczek, zachowanie dystansu, nie gromadzenie się w pomieszczeniach - słowa szefa Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Publicznego w powiecie tatrzańskim, pułk. Andrzeja Łęckiego cytuje RMF24.

W związku ze wzrostem zachorowań przywrócono zakaz organizowania imprez masowych. Wesela zaplanowane w strefach czerwonych będą mogły być wyprawiane jedynie dla maksymalnie 50 osób. Zapowiedziano już możliwość przeprowadzania kontroli. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wielkiej niespodziance w Tatrach.

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >