tatry tłumyfot. flickr.com/ Magnus/ CC BY-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/ (zdjęcie ilustracyjne)

Pojechali w Tatry, nie mogli uwierzyć, co zastali na miejscu. W głowie się nie mieści, nie można ręki włożyć

Tatry są jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce. Niestety, czasem widać to również na szlakach. W ten weekend na górskie szlaki wyszły tłumy mimo trwającej pandemii koronawirusa. Tłok był taki, że na ścieżkac tworzył się "korek".

Tatry w ostatni weekend były oblegane przez turystów, którzy mimo trwającej pandemii, zdecydowali się na wyjazd. Tłumy można było zobaczyć na parkingach, a także na szlakach, przez które czasem nie dało się przecisnąć.

Wiemy, kiedy zapadnie decyzja, wiceminister zabrał głos. Ważą się losy zimowego sezonu urlopowegoWiemy, kiedy zapadnie decyzja, wiceminister zabrał głos. Ważą się losy zimowego sezonu urlopowegoCzytaj dalej

Tłumy turystów pojechały w Tatry

Ostatni weekend był bardzo słoneczny jak na trwającą porę roku. Pogoda wydawała się wręcz idealna na wycieczkę w góry - pomyślały setki turystów. Z tego powodu korki tworzyły się nie tylko na jezdniach, ale również na szlakach.

Tłumy turystów ruszyły na szlaki nad Morskie Oko, na Rusinową Polanę, a także do dolin: Kościeliskiej i Chochołowskiej. Warunki były wręcz idealne do górskich wędrówek, co przełożyło się na ścisk niczym w środku lata.

Mimo cudownej pogody, szlaki w wielu miejscach były oblodzone. Skutkiem tego były korki na szlakach, m.in. przy odcinkach z łańcuchami. Piotr Góralczyk, na którego powołuje się WP, opublikował zdjęcie z niebieskiego szlaku, prowadzącego z Czerwonych Wierchów/Małołączniaka na Przysłop Miętusi. Widać na nim kolejkę turystów czekających na ścieżce.

- Stałam tam w kolejce właśnie wczoraj. Czas obliczony z zapasem, żeby zejść przed zachodem słońca. Niestety przytrzymało nas tam równe 2 godziny. Szkoda, że nie wszyscy przewidzieli warunki (śliskie kamienie i krótki dzień) - relacjonuje pani Iwona.

Agnieszka Włodarczyk kupiła bilet w jedną stronę. Wszystko wyjawiła, nie wie, kiedy wróci, jest na egzotycznej wyspieAgnieszka Włodarczyk kupiła bilet w jedną stronę. Wszystko wyjawiła, nie wie, kiedy wróci, jest na egzotycznej wyspieCzytaj dalej

- Ale na szczęście znaleźli się tacy, co poświecili latarkami tym nieprzygotowanym w ogóle na warunki. Szkoda tylko, że przez nieuwagę i brak rozwagi niektórych trzeba było już same łańcuchy pokonywać po zachodzie słońca" - skomentowała post pani Iwona.

W niedzielny poranek pełne były także parkingi przy popularnych trasach. Turyści z braku miejsc zostawiali nawet swoje auta w miejscach z zakazem zatrzymywania. Turyści śmieją się, że "Ludzi więcej niż w sezonie".

Tego dnia zatłoczona była również Zakopianka, gdzie tworzyły się korki i dojazd do Krakowa zajmował dużo więcej niż w normalny dzień. Zdjęcia stojących samochodów pojawiły się w mediach społecznościowych.

Turyści wybierający się na szlaki muszą jednak bardzo uważać, gdyż mimo słonecznej pogody mogą pojawić się oblodzenia. Lód występuje m.in. szlaki: koło Siklawy, nad Czarny Staw pod Rysami oraz prowadzący w stronę Świnickiej Przełęczy.

Dzisiaj grzeje: 1. Zrobił zdjęcie w Tatrach, niewiarygodne co uwiecznił. Widok, o którym wielu może tylko pomarzyć
2. Kultowy i uwielbiany produkt może niebawem zniknąć z półek. 70 lat działalności pogrążone przez lockdown
3. Rodzice Martyny Wojciechowskiej podjęli niewiarygodną decyzję, gdy była dzieckiem. Wielu osobom trudno będzie uwierzyć

TPN przypomina również, że dni są coraz krótsze i słońce zachodzi już około godziny 16.00. Należy tak zaplanować wycieczkę, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem - czytamy na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Tygodnik Podhalański opublikował również zdjęcie wielu zaparkowanych samochodów, stanowiące dowód na gigantyczny ruch.

tatry korki

Jak podczas zwiedzania nosicie torbę lub plecak? Test wyjawi, jakim typem turystów jesteścieJak podczas zwiedzania nosicie torbę lub plecak? Test wyjawi, jakim typem turystów jesteścieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierogi na święta mrozić surowe czy ugotowane? Zdradzamy najlepszy sposób mistrzów kuchni
  2. Rząd kupił dla ARiMR 100 luksusowych aut. Trudno uwierzyć, ile kosztowały
  3. Zenek Martyniuk pokazał swoją posiadłość. Mieszka jak prawdziwy gwiazdor w regionie, który przyciąga setki wczasowiczów przez cały rok
  4. Nagranie z Tatr jest hitem sieci. Poszli w góry, nagle ściągnęli spodnie i weszli na lód
  5. Potwierdzili, będzie zakaz. Dotknie też turystów z Polski, za granicą koniec z kontrowersyjną atrakcją
  6. Moskwa: Pożar szpitala covidowego. Chmura dymu nad budynkiem. Wyciekło nagranie
  7. Różal zarzuca Świerzyńskiemu, że porzucił chorego konia. "Złotówki na jego leczenie nie przeznaczył"

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł