Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Tam Wizz Air nas jeszcze nie zabierał. Rewelacyjne wieści o nowych trasach
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 30.06.2024 06:05

Tam Wizz Air nas jeszcze nie zabierał. Rewelacyjne wieści o nowych trasach

Wizz Air
Fot. Shutterstock/Tupungato

Już niebawem podróżujący z Polski turyści doczekają się nowych tras. Wizz Air planuje loty nie tylko do Europy, ale i do Azji. To świetna wiadomość dla miłośników tej części świata. Zanim będzie można zarezerwować pierwsze podróże, węgierskie linie lotnicze wprowadzą interesujące połączenia z trzech polskich lotnisk. 
 

Wizz Air zaskoczy na jesieni. Te lotniska dużo zyskają

W czwartek, 27 czerwca węgierskie linie lotnicze ogłosiły, że uruchomią cztery nowe trasy na trzech polskich lotniskach. Już na jesieni z Rzeszowa, Warszawy oraz Gdańska podróżni będą mogli udać się do popularnych europejskich miast np. do Mediolanu. Z kolei pod koniec października z Gdańska będzie można polecieć na Maderę.

Przez ostatnie miesiące Wizz Air borykał się z problem uziemienia ponad 50 samolotów, jednak w końcu ogłosił dobre nowiny. To dopiero namiastka tego, co dopiero ma nastąpić. Przewoźnik uspokaja, że oprócz odzyskiwania uziemionych maszyn, zyska całkiem nowe, w tym Airbusa A321XLR, który będzie mógł pokonywać nawet 8-godzinne trasy. 

Wizz Air zabierze pasażerów do Azji

Prezes linii lotniczych Jozsef Varadi wyjawił niedawno, że Wizz Air zainteresowany jest uruchomieniem połączeń z Europy do Indii. Na razie nie zdradził większych planów związanych z tym kierunkiem. W rozmowie z serwisem Aerotelegraph Robert Carey, szef Wizz Aira poinformował natomiast, że przewoźnik zacznie mocniej pojawiać się w Azji, a konkretnie w Singapurze.

- Airbusy A321XLR będą idealne dla lotów z naszej bazy w Abu Zabi, skąd możemy na przykład realizować loty do Singapuru. Jest wiele połączeń, które będziemy w stanie realizować dzięki nowym samolotom - powiedział. Oficjalne trasy Wizz Air ma ogłosić już na jesieni.

Czytaj więcej: "Wielki Kanion" 2 godziny jazdy z Polski. Widoki piękniejsze niż w Ameryce

Z tego polskiego lotniska zniknął Wizz Air

Jeszcze niedawno przewoźnik poinformował, że oficjalnie nie będzie już latał z lotniska w Bydgoszczy. Powodem miały być problemy techniczne Wizz Aira. “Zostaliśmy poinformowani przez przewoźnika, iż ze względu na wcześniej wymienione problemy, od września z rozkładu lotów zostaną zawieszone połączenia do Londynu Luton realizowane przez Wizz Air” - powiedział Mateusz Dul, specjalista ds. PR bydgoskiego lotniska.