Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Tak wygląda największy kolos "króla hoteli" w Polsce. Tadeusz Gołębiewski czekał na to całe życie
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 21.09.2023 16:13

Tak wygląda największy kolos "króla hoteli" w Polsce. Tadeusz Gołębiewski czekał na to całe życie

Hotel Gołębiewski
fot. Canva, YouTube,

W kuluarach mówi się o rychłym otwarciu Hotelu Gołębiewski w Pobierowie. To będzie największy tego typu obiekt w Polsce. Ostatnia inwestycja zmarłego w 2022 r. Tadeusza Gołębiewskiego budzi jednak spore kontrowersje. 

Jeden z portali nagrał filmik, na którym widać, jak dokładnie wygląda hotel w Pobierowie. Trzeba przyznać, że robi olbrzymie wrażenie. 

Hotel Gołębiewski w Pobierowie

Hotel Gołębiewski w Pobierowie nad Morzem Bałtyckim będzie największym i najbardziej luksusowym tego typu obiektem w Polsce. Budowla liczy aż 11 pięter, posiada w ofercie ok. 1,4 tys. pokoi dla ok. 3 tys. godzi. Hotel kształtem ma nawiązywać do wielkiego statku. 

Goście hotelowi będą mogli spędzać czas na kąpieli w imponujących basenach, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Z okien hotelowych rozpościera się widok na Bałtyk. Dodatkowo, w obiekcie będzie spa, sale teatralno-kinowe, kręgielnia oraz restauracje na wysokim poziomie. 

Tadeusz Gołębiewski nie doczekał otwarcia dzieła życia

Hotel w Pobierowie był dziełem życia polskiego "króla hoteli" Tadeusza Gołębiewskiego. Przedsiębiorca zmarł 21 czerwca 2022 r. Początkowo otwarcie obiektu zaplanowano na 2021 r., jednak ze względu m.in. na pandemię plany te trzeba było odłożyć w czasie. 

W kuluarach mówi się o hucznym otwarciu Hotelu Gołębiewski w październiku 2023 r., czyli już niedługo. Oficjalna data jednak nie jest jeszcze znana. Portal Kamienskie Info opublikował nagranie z drona, które przedstawia obiekt. Na filmiku widać hotel w Pobierowie w pełnej krasie. Trzeba przyznać, że naprawdę robi wrażenie. 

Kontrowersje wokół hotelu w Pobierowie

Jak to w Polsce bywa - nie wszystkim spodobał się pomysł stawiania wielkiego hotelowego molocha tuż przy plaży. Wcześniej wycięto aż 1,5 tys. drzew na rzecz hotelu. Niezależnie jednak od głosów krytyki, Hotel Gołębiewski w Pobierowie stał się faktem. Obiekt będzie mógł się poszczycić aż pięcioma gwiazdkami, co czyni go jednym z najlepszych tego typu hoteli na świecie.