Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Szukasz inspiracji do kolejnej podróży? Ta usługa Ryanaira pomoże ci wybrać najtańszy lot z ulubionego lotniska
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 13.11.2023 06:40

Szukasz inspiracji do kolejnej podróży? Ta usługa Ryanaira pomoże ci wybrać najtańszy lot z ulubionego lotniska

Malaga
fot. Avillfoto / Shutterstock

Planowanie podróży wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie wszyscy wiedzą, gdzie szukać informacji na temat np. lotów czy hoteli oraz co robić, by nie przepłacić. Ta usługa Ryanaira sprawia, że można znaleźć tanie loty w idealnym dla nas terminie. Brzmi zbyt pięknie, by było prawdziwe? Nie tym razem.

O tej usłudze wie bardzo mało osób, a szkoda. Pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy. 

Organizowanie podróży samolotem

Nie wszyscy wiedzą, która oferta przewoźnika jest korzystna. Osoby, które rzadko podróżują nie zawsze zdają sobie sprawę, że dany lot w nieco innym terminie może być nawet pięć razy tańszy niż ten, który wybrali. Linie lotnicze robią, co mogą, by zachęcić potencjalnych pasażerów do pozostania na ich stronie i ostatecznym wyborze destynacji i kupnie biletu.

Zazwyczaj wchodząc na stronę przewoźnika należy mieć już obrany cel w głowie, to samo tyczy się miejsca wylotu i dat. To komplikuje sprawę. Co w przypadku, gdy nie do końca wiemy, gdzie lecieć? Do tego ogranicza nas czas, tzn. mamy zaplanowane dni wolne na konkretne daty. Ryanair postanowił rozwiązać ten problem.

Dowolny kierunek - przełomowa usługa w Ryanair

Ta usługa moim zdaniem jest przełomowa. Pozwala nie tylko sprawnie znaleźć lot ze wskazanego lotniska w określonej dacie, ale też porównać z innymi propozycjami w siatce połączeń. O czym mowa? O możliwości wyboru “dowolnego kierunku” na stronie Ryanaira.

Jak to działa? Wpisujemy miejsce wylotu, np. Wrocław i w polu dot. “celu podróży” nie wybieramy konkretnej destynacji. Zamiast tego klikamy na “dowolny kierunek”. Następnie system zapyta nas o miesiąc, w którym chcemy wybrać się w podróż, a także dzień wylotu i okres, na jaki chcemy się zatrzymać w danym miejscu. Dzięki tej opcji możemy sprawdzić, dokąd lata Ryanair z konkretnego lotniska w danym dniu. To dobra opcja dla tych, których czas wolny jest ograniczony. 

Przykładowe zastosowanie “dowolnego kierunku” Ryanaira

Weźmy taki przykład: koniec roku zbliża się nieubłaganie, a tobie zostało nadal 5 dni urlopu, które koniecznie chcesz wykorzystać na podróż. Masz już dość przeglądania kolejnych stron biur podróży i postanawiasz samemu wybrać destynację. Przyjmijmy, że twoim najbliższym lotniskiem jest Poznań, a wolne chcesz wykorzystać w pierwszej połowie grudnia.

Wówczas wpisujesz stolicę Wielkopolski jako miejsce wylotu i dowolne miejsce jako destynację. Następnie określasz miesiąc (grudzień) i dzień wylotu, np. poniedziałek oraz okres trwania wyjazdu - 5 dni. 

Na stronie Ryanaira natychmiast pojawia się lista miejsc, do których możesz wylecieć w poniedziałki z Poznania tak, aby móc wrócić w piątek, wraz z cenami. Z wykazu wynika, że w terminie od 4 do 8 grudnia można się wybrać na 5 dni do Belgii (Bruksela) za 232,85 zł w dwie strony, Włoch (Wenecja) za 287,21 zł w dwie strony czy do Hiszpanii (Malaga) za 327,30 zł w dwie strony. 
Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę termin 11-15 grudnia, z Poznania wylot i powrót do Wenecji wyniesie 193,95 zł, do Malagi 279,92 zł, a na Maltę 429,42 zł. Ceny oczywiście będą się różnić od momentu, w którym wyszukujemy lotów.