Turysci.pl
Syberia popularna wśród turystów

fot. youtube/The Siberian Times/ screen

Niebywałe znalezisko na Syberii. Może mieć nawet 40 tysięcy lat

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Syberia jest regionem, który skrywa wiele tajemnic. Region bez wątpienia jest prawdziwą gratką na naukowców, którzy na tych terenach odkrywają, co jakiś czas prawdziwe skarby z prehistorii. Latem 2020 roku Rosjanie odkryli nosorożca w

Syberia jest jednym z tych regionów na świecie, gdzie co jakiś czas odnajdywane są szczątki pradawnych zwierząt, które mogą opowiedzieć naszej cywilizacji o prehistorii. Tym razem Rosjanie znaleźli ciało nosorożca włochatego, który może mieć nawet 40 tysięcy lat. Takie wydarzenia w dużej mierze przyczyniają się na popularyzację Syberii wśród turystów. 

Syberia świadkiem prehistorii 

Rosyjscy naukowcy ubiegłego lata odnaleźli na Syberii ciało włochatego nosorożca. Prehistoryczne zwierze przechowywane było w wiecznej zmarzlinie. Jego szacowany wiek to ok. 25-40 tysięcy lat. 

Po kilku miesiącach od niebywałego znaleziska rosyjscy naukowcy mają prawdziwe powody do szczęścia. Zamrożone ciało nosorożca zachowało się w bardzo dobry stanie.

Nosorożec został znaleziony w sierpniu 2020 roku w jakuckim regionie, gdzie non stop dochodzi do topnienia syberyjskiej wiecznej zmarzliny. Dziś zwierzę zostało zupełnie rozmrożone.

Po przeprowadzeniu szeregu badań Rosjanie poinformowali, że nosorożec był dobrze odżywiony i prawdopodobnie utonął w bagnie lub w rzece. 

Według informacji, która trafiła do opinii publicznej, wiemy, że osobnik mierzy ok. 2,4 metra długości. W momencie śmierci nosorożec włochaty mógł mieć 3-4 lata. Nie osiągnął więc zupełnej dojrzałości. 

Syberia przyciąga turystów 

Syberia skrywa wiele skarbów historycznych, które mają wpływ na popularyzacje regionu wśród turystów. Doniesienia o nowych znaleziskach przyciągają przede wszystkich miłośników ekstremalnych wypraw i historii. 

Odnaleziony nosorożec z pewnością stanie się wielką atrakcją regionu. Poza walorem turystycznym ma niewątpliwie duże znaczenie dla nauki współczesnej cywilizacji o prehistorii. 

Rosyjski naukowiec, który obecnie bada znalezionego osobnika, poinformował o kolejnych czynnościach, które będą wykonywane względem zwierzęcia. 

— Poziom zachowania nosorożca jest wyjątkowy. Cała jego prawa strona jest zachowana. Wiemy, że w chwili śmierci był dobrze odżywiony, nawet tłuszcz podskórny został zakonserwowany w postaci proszku. Wkrótce ustalimy jego płeć

Niedawno pisaliśmy o kamieniu, który został znaleziony na Bliskim Wschodzie

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Onet

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >