Syberia popularna wśród turystówfot. youtube/The Siberian Times/ screen

Niebywałe znalezisko na Syberii. Może mieć nawet 40 tysięcy lat

Syberia jest regionem, który skrywa wiele tajemnic. Region bez wątpienia jest prawdziwą gratką na naukowców, którzy na tych terenach odkrywają, co jakiś czas prawdziwe skarby z prehistorii. Latem 2020 roku Rosjanie odkryli nosorożca włochatego, którego wiek szacowany jest na nawet 40 tysięcy lat.

Syberia jest jednym z tych regionów na świecie, gdzie co jakiś czas odnajdywane są szczątki pradawnych zwierząt, które mogą opowiedzieć naszej cywilizacji o prehistorii. Tym razem Rosjanie znaleźli ciało nosorożca włochatego, który może mieć nawet 40 tysięcy lat. Takie wydarzenia w dużej mierze przyczyniają się na popularyzację Syberii wśród turystów.

Syberia świadkiem prehistorii

Rosyjscy naukowcy ubiegłego lata odnaleźli na Syberii ciało włochatego nosorożca. Prehistoryczne zwierze przechowywane było w wiecznej zmarzlinie. Jego szacowany wiek to ok. 25-40 tysięcy lat.

Po kilku miesiącach od niebywałego znaleziska rosyjscy naukowcy mają prawdziwe powody do szczęścia. Zamrożone ciało nosorożca zachowało się w bardzo dobry stanie.

Nosorożec został znaleziony w sierpniu 2020 roku w jakuckim regionie, gdzie non stop dochodzi do topnienia syberyjskiej wiecznej zmarzliny. Dziś zwierzę zostało zupełnie rozmrożone.

Po przeprowadzeniu szeregu badań Rosjanie poinformowali, że nosorożec był dobrze odżywiony i prawdopodobnie utonął w bagnie lub w rzece.

Według informacji, która trafiła do opinii publicznej, wiemy, że osobnik mierzy ok. 2,4 metra długości. W momencie śmierci nosorożec włochaty mógł mieć 3-4 lata. Nie osiągnął więc zupełnej dojrzałości.

Syberia przyciąga turystów

Syberia skrywa wiele skarbów historycznych, które mają wpływ na popularyzacje regionu wśród turystów. Doniesienia o nowych znaleziskach przyciągają przede wszystkich miłośników ekstremalnych wypraw i historii.

Odnaleziony nosorożec z pewnością stanie się wielką atrakcją regionu. Poza walorem turystycznym ma niewątpliwie duże znaczenie dla nauki współczesnej cywilizacji o prehistorii.

Rosyjski naukowiec, który obecnie bada znalezionego osobnika, poinformował o kolejnych czynnościach, które będą wykonywane względem zwierzęcia.

— Poziom zachowania nosorożca jest wyjątkowy. Cała jego prawa strona jest zachowana. Wiemy, że w chwili śmierci był dobrze odżywiony, nawet tłuszcz podskórny został zakonserwowany w postaci proszku. Wkrótce ustalimy jego płeć

Niedawno pisaliśmy o kamieniu, który został znaleziony na Bliskim Wschodzie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Onet

Następny artykuł