Turysci.pl
Świnoujście prawdziwa plaga

Fot. Wikimedia Freddy2001 CC BY-SA 3.0

Prawdziwa plaga w Świnoujściu. Władze robią, co mogą. Mieszkańcom opadają ręce

10 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Świnoujście robi co może, aby poradzić sobie z dotkliwą plagą, która dotknęła miasto. W mediach pojawiają się relację zmęczonych świadków oraz komentarze władz. Niestety nikt nie może znaleźć skutecznej metody, która zażegnałaby probl

Świnoujście mają duży problem z prawdziwą plagą, która dotknęła miasto. Popularny kurort nadmorski już od dłuższego czasu zmaga się z komarami. Insekty pojawiły się tam wraz z początkiem lata i do teraz nie dają za wygraną, chociaż zarówno władze, jak i mieszkańcy próbują wszelkich metod, aby odstraszyć naprzykrzające się owady. Miasto zapewnia, że nadal będzie próbowało podejmować działania zwalczające.

Plaga komarów dotknęła Świnoujście już w czerwcu. Od tego czasu uciążliwe owady nie opuszczają popularnego kurortu nadmorskiego, bardzo przeszkadzając mieszkańcom i turystom. Od wielu tygodni władze korzystają z metody zamgławiania, aby niszczyć komary na miejskich terenach położonych na wszystkich trzech zamieszkanych świnoujskich wyspach. Niestety walka jest utrudniona przez warunki pogodowe.

Świnoujście: miasto bezradne wobec plagi komarów

Świnoujście korzystał z metody zamgławiania, aby pozbyć się uciążliwej plagi komarów. Niestety w nadmorskim kurorcie jeszcze do niedawna panowała deszczowa aura, której towarzyszyły wysokie temperatury. Wilgoć oraz ciepło to warunki, które sprzyjają komarom, dlatego zlikwidowanie insektów stało się jeszcze trudniejsze. Pojawiające się deszcze dodatkowo zaniżały efektywność odymiania i pryskania preparatami zwalczającymi komary. Jednak jest jeszcze nadzieja dla mieszkańców kurortu.

Świnoujście spodziewa się teraz wysokich temperatur i braku opadów, co może pomoć w zwalczaniu komarów. Władze mają nadzieję, że walka stanie się skuteczniejsza i w ciągu najbliższych kilku dni sytuacja ulegnie znacznej poprawie. Władze przeprowadzają czynności przeciwko komarom oraz kleszczom w godzinach 22:00-5:00. Jednak służby mogą działać jedynie na terenach należących do gminu. W związku z tym z odkomarzana nie prowadzi na terenach prywatnych, w Lasach Państwowych oraz Wolińskim Parku Narodowym a także obszarów chronionych Natura 2000.

Chociaż Świnoujście jest regularnie odkomarzane, to mnóstwo owadów jest także na terenach podmokłych lasów, które są idealnym środowiskiem do rozmnażania się insektów. Działań przeciwko plagi komarów nie prowadzą też Niemcy, jak informuje komunikat Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta Świnoujście. Miasto zapewniło jednak, że czynności będą kontynuowane, a władze podejmują "wszelkie możliwe działania", aby zmniejszyć ilość komarów. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o przerażającym odkryciu na szlaku w Tatrach.

Źródło: eswinoujscie.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >